Policja z Montany przegania bizony z autostrady muzyką AC/DC

11.09.2019 16:09
Policja z Montany przegania bizony z autostrady muzyką AC/DC Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Biuro szeryfa hrabstwa Gallatin dba o bezpieczeństwo bizonów oraz kierowców. Pracownicy instytucji przeganiają zwierzęta z autostrad za pomocą muzyki AC/DC.

Całkiem niedawno sieć obiegła historia Dee Gallant z Kanady, która podczas spaceru z psem spotkała pumę. Wiedziała, że nie ma szans uciec przed zwierzęciem, dlatego postanowiła je odstraszyć. Pierwszym pomysłem był krzyk, a kiedy ten nie poskutkował, kobieta wpadła na o wiele bardziej kreatywny pomysł. Gallant przejrzała iTunesa na swoim telefonie i znalazła na nim utwór Metalliki "Don't Tread On Me". Najwidoczniej kobieta nie była szczególną fanką ciężkich brzmień, ponieważ doszła do wniosku, że to najgłośniejsza kompozycja, jaką ma na swoim smartfonie. Nie zastanawiając się dłużej odpaliła kawałek, a puma uciekła w krzaki.

Policja z Montany przegania bizony muzyką AC/DC

Jak się okazuje muzyka rockowa i metalowa może pomóc w komunikacji nie tylko z pumami, ale także bizonami. Policja w Montanie przyznała, że często wykorzystuje podczas pracy płytę AC/DC "Back In Black". I to wcale nie po to by uprzyjemnić sobie nudniejsze dyżury i jedzenie pączków. Muzyka pomaga funkcjonariuszom odstraszyć bizony, które wychodzą na ruchliwe autostrady w West Yellowstone i stwarzają zagrożenie dla kierowców. 

Przeczytaj także

Biuro szeryfa hrabstwa Gallatin opublikowało na swoim Facebooku wpis o ciekawej treści:

Praca w West Yellowstone wiąże się z niezwykłymi obowiązkami np. obserwowaniem bizonów pasących się przy autostradzie, aby dbać o bezpieczeństwo kierowców. Zwykle gdy wbiegają one na ulicę, włącza się światła, syreny i odstrasza zwierzęta klaksonem, jednak nie każdy bizon po takiej dawce wrażeń opuszcza ulicę. Zwierzęta szczególnie oporne odstraszamy utworem "Hells Bells" AC/DC. Zwykle działa.

W komentarzach pod postem pojawiła się lista sugestii, jakie jeszcze piosenki mogłyby pojawić się w playliście policjantów. Wiele osób zauważyło, że skoro funkcjonariusze mają problem z żubrami na autostradach, może lepszy byłby utwór "Highway to Hell". 

Zobacz też: Scott Ian zdradził, dlaczego uważa Malcolma Younga za najlepszego gitarzystę ostatnich lat

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.