Scott Ian zdradził, dlaczego uważa Malcolma Younga za najlepszego gitarzystę ostatnich lat

29.07.2019 14:10
Scott Ian o Malcolmie Youngu |undefined Fot. . kadr z wideo YouTube: Scott Ian: 'The Magic of Malcolm Young'

W ostatnim wywiadzie, którego Scott Ian udzielił SiriusXM Volume w programie "Debatable", muzyk wyjaśnił czym zaimponował mu Malcom Young.

Płyta AC/DC "Highway To Hell" w lipcu 2019 roku obchodzi swoje 40-lecie. Ostatnie lata nie były dla zespołu najlepsze. Brian Johnson musiał na dłuższą chwilę wstrzymać się od koncertowania z powodu poważnych problemów ze słuchem. Okazało się, że istniało ryzyko, że wokalista może już nigdy nie wrócić na scenę. W 2017 roku świat obiegła informacja o śmierci Malcolma Younga, brata Angusa, który grał w AC/DC na gitarze rytmicznej.

Scott Ian uważa Malcolma Younga za najlepszego gitarzystę rytmicznego

Jak podaje Blabbermouth.net, w rozmowie z Markiem Goodmanem i Alanem Lightem, Scott Ian przyznał, że uważa Malcolma Younga za świetnego gitarzystę:

Zapytaj jakiegokolwiek gitarzystę - rytmicznego czy prowadzącego - i wszyscy powiedzieliby Ci, że Malcolm jest najlepszy. Jego riffy i podejście do gry, dynamika... Jego prawa ręka była tak perkusyjna jak metronom. Dynamika jest po prostu imponująca [...]

Przeczytaj także

Scott Ian dodał również, ze od zawsze uważał Malcolma za swojego bohatera:

Malcolm od zawsze był moim bohaterem, bo w zasadzie nauczył mnie grać na gitarze. Jako dzieciak, słuchałem kaset AC/DC i winyli w swojej małej sypialni, próbowałem rozgryźć, jak grać ich piosenki. I to wszystko kręciło się wokół Malcolma [...]. Więc uczyłem się słuchając tego, co on robił. On był moim nauczycielem. On był powodem, dla którego uczyłem się grać właśnie w taki sposób, w jaki gram teraz.

AC/DC coraz częściej i chętniej publikuje nagrania z koncertów. "Highway To Hell" był szóstym studyjnym albumem zespołu. Płyta jest uważana za jedną z najlepszych w dorobku muzyków. Ponadto niektórzy uważają, że krążek jest najpopularniejszym wydawnictwem zespołu. 

Zobacz także: Grupa AC/DC opublikowała rzadkie nagranie "Highway To Hell"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.