17.09.2018 15:25

The Cranberries zakończy działalność po wydaniu ostatniego albumu z Dolores O’Riordan

Zespół zapowiedział, że niedługo pojawi się krążek z wokalami O'Riordan. Po tym muzycy chcą rozwiązać The Cranberries.

The Cranberries kończą karierę
foto: Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Nadal trudno uwierzyć w śmierć Dolores O’Riordan, która odeszła 15 stycznia 2018 w Londynie w wieku 46 lat. Raport ustalił, że przyczyną śmierci wokalistki The Cranberries było utopienie w wannie. Piosenkarka była pod wpływem alkoholu i sekcja wykazała, że jego poziom we krwi zmarłej wynosił 330 mg na 100 ml krwi.

Dolores odeszła, gdy The Cranberries pracował nad nowym materiałem. Zespół postanowił zatem dokończyć album z nagranymi już wokalami O’Riordan oraz zapowiedział reedycję debiutanckiego albumu „Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?” z 1993.

The Cranberries kończy karierę

Kapela poinformowała, że po wydaniu krążka „In The End” nastąpi koniec The Cranberries. Gitarzysta Noel Hogan w wywiadzie dla the Guardian wyznał, że najnowszy album zespołu będzie też ostatnim:

"

Sporo się działu u Dolores i miała wenę do pisania tekstów. Pod względem tekstowym nowy album jest bardzo mocny. Zawsze mówiła, że ciężko jej się tworzy, gdy jest szczęśliwa, twierdziła, że trochę nieszczęścia w jej życiu ułatwiało jej zadanie. Zrobimy ten album i na tym koniec. Nie ma sensu dalej kontynuować. "

Nowy album The Cranberries „In The End” ma się pojawić w 2019 roku. Na razie dyskografię The Cranberries zamyka album „Something Else” z 2017 z nowymi wersjami starych utworów kapeli.

Cover „Zombie” The Cranberries dedykowany Dolores O’Riordan

Bad Wolves na początku 2018 planował współpracę z Dolores O’Riordan. Niestety do tego nie doszło ze względu na nagłą śmierć wokalistki. Zespół zatem opublikował swoją wersję coveru „Zombie”. Utwór stał się hitem i podbił rockowe playlisty radiowe, docierając na szczyty list przebojów w 17 krajach. Kapela postanowiła zatem 250 tysięcy dolarów zysku z utworu zespół przekazał rodzinie Dolores O'Riordan.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Cranberries