The Cranberries zakończy działalność po wydaniu ostatniego albumu z Dolores O’Riordan

Aleksandra Degórska
17.09.2018 15:25
The Cranberries zakończy działalność po wydaniu ostatniego albumu z Dolores O’Riordan Fot. Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Zespół zapowiedział, że niedługo pojawi się krążek z wokalami O'Riordan. Po tym muzycy chcą rozwiązać The Cranberries.

Nadal trudno uwierzyć w śmierć Dolores O’Riordan, która odeszła 15 stycznia 2018 w Londynie w wieku 46 lat. Raport ustalił, że przyczyną śmierci wokalistki The Cranberries było utopienie w wannie. Piosenkarka była pod wpływem alkoholu i sekcja wykazała, że jego poziom we krwi zmarłej wynosił 330 mg na 100 ml krwi.

Dolores odeszła, gdy The Cranberries pracował nad nowym materiałem. Zespół postanowił zatem dokończyć album z nagranymi już wokalami O’Riordan oraz zapowiedział reedycję debiutanckiego albumu „Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?” z 1993.

The Cranberries kończy karierę

Kapela poinformowała, że po wydaniu krążka „In The End” nastąpi koniec The Cranberries. Gitarzysta Noel Hogan w wywiadzie dla the Guardian wyznał, że najnowszy album zespołu będzie też ostatnim:

Sporo się działu u Dolores i miała wenę do pisania tekstów. Pod względem tekstowym nowy album jest bardzo mocny. Zawsze mówiła, że ciężko jej się tworzy, gdy jest szczęśliwa, twierdziła, że trochę nieszczęścia w jej życiu ułatwiało jej zadanie. Zrobimy ten album i na tym koniec. Nie ma sensu dalej kontynuować.

Nowy album The Cranberries „In The End” ma się pojawić w 2019 roku. Na razie dyskografię The Cranberries zamyka album „Something Else” z 2017 z nowymi wersjami starych utworów kapeli.

Cover „Zombie” The Cranberries dedykowany Dolores O’Riordan

Bad Wolves na początku 2018 planował współpracę z Dolores O’Riordan. Niestety do tego nie doszło ze względu na nagłą śmierć wokalistki. Zespół zatem opublikował swoją wersję coveru „Zombie”. Utwór stał się hitem i podbił rockowe playlisty radiowe, docierając na szczyty list przebojów w 17 krajach. Kapela postanowiła zatem 250 tysięcy dolarów zysku z utworu zespół przekazał rodzinie Dolores O'Riordan.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.