„Zombie” Bad Wolves jako pierwszy rockowy utwór w 2018 pokrył się platyną

Maciej Koprowicz
17.08.2018 14:49
|north Fot. kadr z wideo

Wygląda na to, że cover The Cranberries w wykonaniu amerykańskich metalowców to jak na razie największy rockowy przebój roku.

Piosenka „Zombie” w wersji zespołu Bad Wolves ukazała się tuż po tragicznej śmierci Dolores O’Riordan. Wokalistka The Cranberries, oryginalnie śpiewająca ten przebój, zmarła 15 stycznia 2018 w Londynie w wieku 46 lat.

W takich okolicznościach za każdym razem pojawia się wiele koniunkturalnych coverów zmarłych artystów, ale „Zombie” Bad Wolves to zupełnie inny przypadek. W nagraniu utworu miała wziąć udział sama O’Riordan – prawdziwą ironią losu zmarła dokładnie tego dnia, w którym miała zarejestrować partie wokalne.

Bad Wolves postanowił więc wydać utwór w takim kształcie, jaki udało się mu opracować na tamten moment. Cover stał się wielkim przebojem i podbił rockowe playlisty radiowe, docierając na szczyty list przebojów w 17 krajach. 250 tysięcy dolarów zysku z utworu zespół przekazał rodzinie Dolores O'Riordan.

„Zombie” Bad Wolves pokrył się platyną

Piosenka jest największym rockowym przebojem roku w USA. Dowodzi tego fakt, że jako pierwszy rockowy utwór nagrany w 2018 roku uzyskał platynową certyfikację Recording Industry Association of America (RIAA), amerykańskiego zrzeszenia wydawców muzyki.

Bad Wolves – koncerty w Polsce

Cover The Cranberries sprawił, że Bad Wolves stał się znany również w Polsce. Zespół przyjedzie do naszego kraju promować swój debiutancki album „Disobey” - wystąpi w roli supportu Three Days Grace na koncertach 23 października 2018 w klubie A2 we Wrocławiu i 24 października 2018 w Progresji w Warszawie.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.