Tobias Forge twierdzi, że Ghost może zastąpić Metallikę

Joanna Chojnacka
05.02.2019 14:07
Tobias Forge twierdzi, że Ghost może zastąpić Metallikę Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Wokalista grupy Ghost opowiedział w wywiadzie, że jego zespół na pewno będzie w stanie zastąpić na scenie gigantów takich jak Metallica, KISS czy Ozzy Osbourne.

Wielu słuchaczy rocka twierdzi, że gatunek jest już na wymarciu. Mówi się, że kiedy kapele takie jak Metallica, KISS, AC/DC czy Deep Purple zakończą działalność, gatunek nie przetrwa. Z taką tezą nie zgadza się chociażby wokalista Ghost, który twierdzi, że bez problemu zastąpi gigantów. 

Przeczytaj także

Tobias Forge twierdzi, że Ghost zastąpi Metallikę

Popularność grupy Ghost nie spada. Formacja gra na coraz większych scenach z gwiazdami światowego formatu jak Metallica, która przyznaje, że fani zespołu lubią granie ekipy Tobiasa Forge'a. Sukcesy grupy dodają pewności siebie wokaliście Ghost, który w ostatnim wywiadzie dla Banger TV stwierdził, że jego zespół zastąpi Metallikę, KISS i Ozzy'ego Osbourne'a, kiedy ci pójdą już na emeryturę. 

Myślę, że moglibyśmy być zespołem przyszłości. Potrzebna jest oczywiście większa ilość grup, ale temat się jeszcze rozwinie. Dzisiaj na rynku dominuje hip-hop, ale za 10 lat nie będzie. Wszystko przychodzi i odchodzi, pojawi się nowa rockowa fala.

Forge opowiedział także, jak według niego wygląda różnica między rozwojem muzyki hip-hopowej i rockowej.

Jedna z różnic między rockiem a hip-hopem jest taka, że raperzy mogą stać się gwiazdami w przeciągu dwóch, trzech lat. A zobacz, jak było chociażby w przypadku Iron Maiden. Ile koncertowali. Gigantyczna trasa "Powerslave" po Ameryce trwała trzy lub cztery lata. My z kolei wydaliśmy pierwszą płytę 8 lat temu, a nadal mówią o nas "Och, jesteście nowym zespołem". Dzisiaj 8 lat dla kapeli rockendrollowej to nic.

Jesteśmy na osi czasu w tym samym miejscu, co Metallica, kiedy nagrała "Black Album". W przeszłości świat rocka podbijali nastolatkowie. Jednak przyszłość tej muzyki jest inna i będzie zależeć od ludzi, którzy nie mają teraz 20 lat. Chciałbym w tym uczestniczyć, bo wciąż mam wiele do zrobienia i powiedzenia.

Ghost zagra koncert w Polsce

Tobias Forge wraz z zespołem Ghost wystąpi na koncercie w Polsce już 21 sierpnia 2019 roku. Grupa pojawi się na Stadionie Narodowym w Warszawie u boku Metalliki. W roli supportu na koncercie pojawi się także formacja Bokassa. Impreza odbędzie się w ramach trasy WorldWired Tour.

Sprawdź: >>Tobias Forge z Ghost wybrał swój wymarzony set Metalliki<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.