05.02.2019 14:07

Tobias Forge twierdzi, że Ghost może zastąpić Metallikę

Wokalista grupy Ghost opowiedział w wywiadzie, że jego zespół na pewno będzie w stanie zastąpić na scenie gigantów takich jak Metallica, KISS czy Ozzy Osbourne.

Ghost
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Wielu słuchaczy rocka twierdzi, że gatunek jest już na wymarciu. Mówi się, że kiedy kapele takie jak Metallica, KISS, AC/DC czy Deep Purple zakończą działalność, gatunek nie przetrwa. Z taką tezą nie zgadza się chociażby wokalista Ghost, który twierdzi, że bez problemu zastąpi gigantów. 

Ghost zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]
Ghost zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]
Przeczytaj także Ghost zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Tobias Forge twierdzi, że Ghost zastąpi Metallikę

Popularność grupy Ghost nie spada. Formacja gra na coraz większych scenach z gwiazdami światowego formatu jak Metallica, która przyznaje, że fani zespołu lubią granie ekipy Tobiasa Forge'a. Sukcesy grupy dodają pewności siebie wokaliście Ghost, który w ostatnim wywiadzie dla Banger TV stwierdził, że jego zespół zastąpi Metallikę, KISS i Ozzy'ego Osbourne'a, kiedy ci pójdą już na emeryturę. 

"

Myślę, że moglibyśmy być zespołem przyszłości. Potrzebna jest oczywiście większa ilość grup, ale temat się jeszcze rozwinie. Dzisiaj na rynku dominuje hip-hop, ale za 10 lat nie będzie. Wszystko przychodzi i odchodzi, pojawi się nowa rockowa fala. "

Forge opowiedział także, jak według niego wygląda różnica między rozwojem muzyki hip-hopowej i rockowej.

"

Jedna z różnic między rockiem a hip-hopem jest taka, że raperzy mogą stać się gwiazdami w przeciągu dwóch, trzech lat. A zobacz, jak było chociażby w przypadku Iron Maiden. Ile koncertowali. Gigantyczna trasa "Powerslave" po Ameryce trwała trzy lub cztery lata. My z kolei wydaliśmy pierwszą płytę 8 lat temu, a nadal mówią o nas "Och, jesteście nowym zespołem". Dzisiaj 8 lat dla kapeli rockendrollowej to nic. "

"

Jesteśmy na osi czasu w tym samym miejscu, co Metallica, kiedy nagrała "Black Album". W przeszłości świat rocka podbijali nastolatkowie. Jednak przyszłość tej muzyki jest inna i będzie zależeć od ludzi, którzy nie mają teraz 20 lat. Chciałbym w tym uczestniczyć, bo wciąż mam wiele do zrobienia i powiedzenia. "

Ghost zagra koncert w Polsce

Tobias Forge wraz z zespołem Ghost wystąpi na koncercie w Polsce już 21 sierpnia 2019 roku. Grupa pojawi się na Stadionie Narodowym w Warszawie u boku Metalliki. W roli supportu na koncercie pojawi się także formacja Bokassa. Impreza odbędzie się w ramach trasy WorldWired Tour.

Sprawdź: >>Tobias Forge z Ghost wybrał swój wymarzony set Metalliki<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica Ghost