X Japan użyje hologramów podczas koncertów na Coachelli

Kamil Kacperski
13.04.2018 16:02
X Japan użyje hologramów podczas koncertów na Coachelli Fot. materiały prasowe

Znany japoński zespół w ten sposób upamiętni zmarłych członków zespołu - Hideto „Hide” Matsumoto i Taijiego Sawadę.

Coachella jest magicznym miejscem - to właśnie tam w 2012 roku w trakcie koncertu Snoop Dogga i Doktora Dre na scenie w formie hologramów pojawili się Nate Dogg oraz Tupac Shakur. Teraz organizatorzy zapowiadają, że podobna sytuacja nastąpi podczas koncertu zespołu X Japan, który wystąpi z hologramami Hideto Matsumoto oraz Taijiego Sawady.

Obydwaj mężczyźni popełnili samobójstwa - Matsumoto, który był gitarzystą kapeli, odebrał sobie życie w 1998 roku, natomiast Sawada, basista, targnął się na swój żywot w 2011 roku. Próba zakończyła się niepowodzeniem. Muzyk znalazł się na dziale intensywnej terapii, podłączony do systemu podtrzymywania życia. Rodzina zadecydowała, żeby odłączyć muzyka od aparatury.

X Japan z nowym albumem od ponad 20 lat

X Japan zapowiedziało również, że po raz pierwszy od czasu swojej operacji, na żywo wystąpi perkusista i lider zespołu, Yoshiki. Muzyk przeszedł w 2017 roku operację wstawienia sztucznych dysków kręgowych. Perkusista zapowiedział w oficjalnym oświadczeniu kapeli, że:

Sprawię, że rock będzie znów gatunkiem głównego nurtu muzycznego. Po tym, jak prawie zostałem sparaliżowany powracam i zapowiadam wam, że nie ma nic niemożliwego!

Zespół zapowiedział również, że pracuje nad nowym krążkiem. Ich ostatnim albumem była wydana w 1996 roku „Dahlia”. Na razie nie zdradzają jednak więcej szczegółów na temat tego projektu. Być może usłyszymy nowe utwory podczas ich koncertów na Coachelli, która odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia i 20-22 kwietnia 2018 roku.

Hologramy kolejnych artystów

Tym sposobem, członkowie X Japan dołączają do muzyków, którzy otrzymali swoje wersje holograficzne - są wśród nich między innymi: Dio, Whitney Houston. Pojawił się również pomysł na hologram Franka Zappy.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.