13.04.2018 16:02

X Japan użyje hologramów podczas koncertów na Coachelli

Znany japoński zespół w ten sposób upamiętni zmarłych członków zespołu - Hideto „Hide” Matsumoto i Taijiego Sawadę.

X Japan użyje hologramów podczas koncertów na Coachelli
foto: materiały prasowe

Coachella jest magicznym miejscem - to właśnie tam w 2012 roku w trakcie koncertu Snoop Dogga i Doktora Dre na scenie w formie hologramów pojawili się Nate Dogg oraz Tupac Shakur. Teraz organizatorzy zapowiadają, że podobna sytuacja nastąpi podczas koncertu zespołu X Japan, który wystąpi z hologramami Hideto Matsumoto oraz Taijiego Sawady.

Obydwaj mężczyźni popełnili samobójstwa - Matsumoto, który był gitarzystą kapeli, odebrał sobie życie w 1998 roku, natomiast Sawada, basista, targnął się na swój żywot w 2011 roku. Próba zakończyła się niepowodzeniem. Muzyk znalazł się na dziale intensywnej terapii, podłączony do systemu podtrzymywania życia. Rodzina zadecydowała, żeby odłączyć muzyka od aparatury.

X Japan z nowym albumem od ponad 20 lat

X Japan zapowiedziało również, że po raz pierwszy od czasu swojej operacji, na żywo wystąpi perkusista i lider zespołu, Yoshiki. Muzyk przeszedł w 2017 roku operację wstawienia sztucznych dysków kręgowych. Perkusista zapowiedział w oficjalnym oświadczeniu kapeli, że:

"

Sprawię, że rock będzie znów gatunkiem głównego nurtu muzycznego. Po tym, jak prawie zostałem sparaliżowany powracam i zapowiadam wam, że nie ma nic niemożliwego! "

Zespół zapowiedział również, że pracuje nad nowym krążkiem. Ich ostatnim albumem była wydana w 1996 roku „Dahlia”. Na razie nie zdradzają jednak więcej szczegółów na temat tego projektu. Być może usłyszymy nowe utwory podczas ich koncertów na Coachelli, która odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia i 20-22 kwietnia 2018 roku.

Hologramy kolejnych artystów

Tym sposobem, członkowie X Japan dołączają do muzyków, którzy otrzymali swoje wersje holograficzne - są wśród nich między innymi: Dio, Whitney Houston. Pojawił się również pomysł na hologram Franka Zappy.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News X Japan