Zmarł muzyk metalowej kapeli. Czy to mogło być samobójstwo?

25.06.2019 10:49
Zmarł muzyk metalowej kapeli. Czy to mogło być samobójstwo? Fot. kadr z wideo

Muzyk zmagał się z depresją, jednocześnie chętnie pomagał innym osobom, które miały problemy psychiczne.

Nature Ganganbaigal, multiinstrumentalista i frontman metalowej kapeli Tengger Cavalry zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Gitarzysta Patrick Reilly wyznał, że muzycy zaczęli coś podejrzewać, gdy frontman nie pojawił się na próbie oraz nagrywaniu klipu. W końcu policja poinformowała zespół, że jego ciało zostało znalezione 13 czerwca 2019.

Zmarł frontman Tengger Cavalry

Jak na razie nie podano żadnych szczegółów - nie znamy przyczyny jego śmierci. Zespół natomiast napisał w oficjalnym oświadczeniu:

Musimy się z wami podzielić smutną wiadomością, że Nature odszedł. Jego celem w życiu było jednoczenie ludzi z różnych środowisk dzięki muzyce. Udzielał się też w kwestiach związanych ze zdrowiem psychicznym i wspierał zarówno przyjaciół, jak i obce osoby w walce z problemami. Chociaż straciliśmy bliskiego przyjaciela i świetnego artystę wiemy, że jego muzyka będzie żyć dalej i będzie pomagać nam w trudnych chwilach. Uszanujcie proszę prywatność jego rodziny w tym trudnym czasie.

Tengger Calvary słynie z połączenia tradycyjnej mongolskiej muzyki z metalem. Ostatni krążek kapeli zatytułowany "Nothern Memory, Vol.1" ukazał się w marcu 2019.

W ramach promocji nowego wydawnictwa frontman sporo opowiadał o swojej walce z depresją i myślami samobójczymi. Spekuluje się, że jego śmierć mogła być związana z problemami psychicznymi, które doprowadziły go do samobójstwa. Fani będą musieli jednak zaczekać na oficjalne oświadczenie w sprawie jego śmierci.

Zobacz także: Depresja w świecie rocka. Słynni muzycy, którzy przyznali się do tej choroby

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.