Zmarł basista metalowego zespołu Power Quest. Miał zaledwie 44 lata

08.08.2019 14:51
Zmarł basista metalowego zespołu Power Quest. Miał zaledwie 44 lata Fot. . Paul Finnie/Facebook

4 sierpnia 2019 roku po jednym z koncertów zmarł 44-letni Paul Finnie, były basista brytyjskiego zespołu metalowego Power Quest.

Paul Finnie to basista brytyjskiego zespołu metalowego Power Quest założonego przez byłego członka grupy Dragonforce, Steve'a Williamsa w 2001 roku. Muzyk opuścił zespół w 2018 roku i udzielał się w znanym tribute bandzie Def Leppard, z którym 4 sierpnia 2019 roku zagrał ostatni koncert w Bilston.

Nie żyje Paul Finnie z Power Quest

Tuż po występie Hysterii Paul Finnie zmarł na nagły zawał serca w wieku zaledwie 44 lat. O śmierci byłego kolegi z zespołu poinformowała grupa Power Quest na swoim Facebooku.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że zmarł nasz były basista Paul Finnie. (...) Jak wielu z was wie, Paul grał u nas w latach 2009-2018 i udzielał się na albumach "Blood Alliance" i "Sixth Dimension", a także zagrał z nami wiele koncertów w tym także kilka w Japonii i USA, które były dla niego szczególnie ważne. Paul był nie tylko naszym basistą, ale angażował się w naszą działalność jeszcze przed tym, kiedy stanął z nami na scenie. W latach 2005-2009 pełnił u nas rolę menadżera sceny.

Lider zespołu Steve Williams skomentował tragiczne zdarzenie:

Jestem absolutnie zdruzgotany słysząc takie wiadomości. Matka Paula zadzwoniła do mnie w poniedziałek. Jestem w szoku do dzisiaj. Chciałem napisać coś wcześniej, jednak z szacunku dla rodziny czekałem aż dostanę od nich zielone światło.

Byliśmy z Paulem przyjaciółmi od 25 lat. Zawsze był dla mnie głosem rozsądku. Gdy potrzebowałem rady lub oparcia zawsze mogłem na niego liczyć. Niezależnie czy akurat grał u nas w kapeli czy nie, nie miało to dla niego znaczenia. Zawsze był dostępny bez względu na czas i miejsce. Wiele dla nas znaczył.

Zobacz też: Sting śpiewa gościom swojej winnicy. „Bawcie się, pijcie dużo wina i róbcie dzieci”

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.