08.08.2019 14:51

Zmarł basista metalowego zespołu Power Quest. Miał zaledwie 44 lata

4 sierpnia 2019 roku po jednym z koncertów zmarł 44-letni Paul Finnie, były basista brytyjskiego zespołu metalowego Power Quest.

Power Quest
foto. Paul Finnie/Facebook

Paul Finnie to basista brytyjskiego zespołu metalowego Power Quest założonego przez byłego członka grupy Dragonforce, Steve'a Williamsa w 2001 roku. Muzyk opuścił zespół w 2018 roku i udzielał się w znanym tribute bandzie Def Leppard, z którym 4 sierpnia 2019 roku zagrał ostatni koncert w Bilston.

Nie żyje Paul Finnie z Power Quest

Tuż po występie Hysterii Paul Finnie zmarł na nagły zawał serca w wieku zaledwie 44 lat. O śmierci byłego kolegi z zespołu poinformowała grupa Power Quest na swoim Facebooku.

"

Z ogromnym smutkiem informujemy, że zmarł nasz były basista Paul Finnie. (...) Jak wielu z was wie, Paul grał u nas w latach 2009-2018 i udzielał się na albumach "Blood Alliance" i "Sixth Dimension", a także zagrał z nami wiele koncertów w tym także kilka w Japonii i USA, które były dla niego szczególnie ważne. Paul był nie tylko naszym basistą, ale angażował się w naszą działalność jeszcze przed tym, kiedy stanął z nami na scenie. W latach 2005-2009 pełnił u nas rolę menadżera sceny. "

Lider zespołu Steve Williams skomentował tragiczne zdarzenie:

"

Jestem absolutnie zdruzgotany słysząc takie wiadomości. Matka Paula zadzwoniła do mnie w poniedziałek. Jestem w szoku do dzisiaj. Chciałem napisać coś wcześniej, jednak z szacunku dla rodziny czekałem aż dostanę od nich zielone światło.

Byliśmy z Paulem przyjaciółmi od 25 lat. Zawsze był dla mnie głosem rozsądku. Gdy potrzebowałem rady lub oparcia zawsze mogłem na niego liczyć. Niezależnie czy akurat grał u nas w kapeli czy nie, nie miało to dla niego znaczenia. Zawsze był dostępny bez względu na czas i miejsce. Wiele dla nas znaczył. "

Zobacz też: Sting śpiewa gościom swojej winnicy. „Bawcie się, pijcie dużo wina i róbcie dzieci”

Tagi: Rock News