10-letnie dziecko zrobiło sobie tatuaż. Aresztowano jego matkę i tatuażystę

17.11.2022 16:21
10-letnie dziecko zrobiło sobie tatuaż. Aresztowano jego matkę i tatuażystę Fot. materiał poglądowy/Shutterstock.com

Niecodzienna sytuacja w Nowym Jorku - 10-letnie dziecko zrobiło sobie permanentny tatuaż, na co pozwoliła jego matka. Teraz razem z tatuatorem trafiła do aresztu.

10-letnie dziecko zrobiło sobie tatuaż. Matka trafiła do aresztu

Tatuaże w niektórych kręgach nadal są tematem tabu - niektórzy ukrywają przed swoją rodziną fakt zrobienia dziarki nawet jako dorośli. Zupełnie odwrotna sytuacja miała miejsce całkiem niedawno w Nowym Jorku. Jak podaje The New York Times, 33-letnia Crystal Thomas została aresztowana, ponieważ pozwoliła swojemu 10-letniemu synowi na zrobienie sobie tatuażu.

Polecamy

Niestety nie wypowiedziała się do końca jasno - kobieta utrzymuje, że myślała, iż chodzi o tatuaż tymczasowy, a nie prawdziwy. Przez myśl jej nie przeszło, że dziecku miało na myśli coś bardziej permanentnego.

Cała sprawa wyszła na jaw, kiedy dzieciak poszedł do szkolnej pielęgniarki z prośbą o maść o nasmarowanie tatuażu. Kobieta, zadzwoniła na policję kiedy zobaczyła, że 10-latek ma swoje imię na przedramieniu. Jego matka została aresztowana z powodu "umyślnemu zagrażania zdrowiu dziecka", ale dość szybko puszczono ją wolno. W rozmowie z NYT powiedziała:

Żadne małe dziecko nie powinno mieć tatuaży. Cała sytuacja jest jednym wielkim nieporozumienie. 

Polecamy

Tatuatorem był 20-letni Austin Smith, który podobno nie ma licencji na wykonywanie zawodu, przez co został oskarżony o nielegalne operacje na nieletnim. Nowojorski departament zdrowia zakłada, że "tatuowanie osób poniżej 18. roku życia jest nielegalne, niezależnie od pozwolenia rodziców". Mężczyźnie grozi rok więzienia i trzy lata w zawieszeniu.

Smith powiedział:

To największy błąd, jaki kiedykolwiek popełniłem. W tamtym momencie myślałem, że pozwolenie rodziców oznacza, że można tatuować.

Z raportu The Times wynika, że 10-latek chciał mieć tatuaż, ponieważ zobaczył taką samą dziarę u swojego nauczyciela. Na koniec dodał:

Smith powinien powiedzieć "nie".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.