9-letnia dziewczynka trafiła na odwyk z powodu uzależnienia od „Fortnite”

Kamil Kacperski
11.06.2018 12:22
9-letnia dziewczynka trafiła na odwyk z powodu uzależnienia od „Fortnite” Fot. kadr z gry

Gracze nie znają umiaru? Takie oskarżenia dość często są kierowane w stosunku do osób, które spędzają długie godziny w wirtualnym świecie. Przypadek, o którym napisała gazeta „Mirror” niestety nie poprawi graczom PR-u.

Według doniesień z Wielkiej Brytanii, dziewięcioletnia dziewczynka została wysłana na odwyk, który spowodowało uzależnienie od popularnego internetowego shootera „Fortnite”. Dziennikarze „Mirror” porozmawiali z rodzicami dziecka, którzy wyjawili, że oprócz zaniedbywania obowiązków szkolnych i poświęcania całych nocy na granie, dziewczynka przestała dbać o swoją higienę osobistą.

Gazeta przygotowała krótką listę powodów, przez które rodzice postanowili wysłać swoją córkę na terapię odwykową:

  • Dziewczynka w ukryciu spędzała na granie całe noce
  • Przestała używać toalety, ponieważ nie chciała odchodzić od monitora
  • Uderzyła swojego ojca w twarz, gdy ten próbował jej odebrać konsole
  • Zasypiała w klasie przez swoją nocną działalność

9-latka uzależniona od „Fortnite”

Według rodziców dziewczyna spędzała około 10 godzin dziennie na graniu w „Fortnite”. To oznacza, że praktycznie każdą godzinę od przyjścia do szkoły poświęcała produkcji Epic Games. Dziennikarze „Mirror” przeprowadzili wywiad z matką dziecka, która przyznała, że nie miała pojęcia o tym, jak zgubne dla psychiki jej córki może być pozwolenie na spędzenie tylu godzin dziennie przed konsolą:

Kiedy pozwoliliśmy jej grać w tę grę, to nie mieliśmy pojęcia, że może się tak uzależnić. Teraz trafiła na terapię odwykową, ponieważ zaczęła się zachowywać, jak narkoman na głodzie - była poddenerwowana i zamknięta w sobie. Spędzała do 10 godzin dziennie na graniu - czasami siedziała aż do poranku i moczyła się, aby nie opuszczać konsoli nawet na chwilę.

Rodzinę do podjęcia odpowiednich kroków zmotywowały straty materialne, które ponosili przez uzależnienie dziewczynki. Dziewięciolatka potrafiła wydać miesięcznie na „Fortnite” aż do 50 funtów, co zauważyli jej rodzice, którzy nie byli zadowoleni z takiego obrotu spraw. Postanowili zabrać jej konsolę, co poskutkowało opisanym wyżej atakiem dziecka na swojego ojca.

Dziewczyna trafiła pod opiekę specjalisty Steve'a Pope'a, który powiedział dziennikowi, że to nie jest pierwszy przypadek, w którym rodzice zgłosili się do niego o pomoc w leczeniu uzależnienia od „Fortnite”. Mamy nadzieję, że takie sytuacje będą nauczkami na przyszłość dla rodziców, a nie kolejnym powodem na stygmatyzowanie gier wideo wśród osób w żaden sposób niezwiązanych z branżą.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.