Contra trafi na smartfony

Michał Tomaszkiewicz
29.03.2016 11:26
Contra trafi na smartfony Fot. kadr z wideo

Kolejny budzący nostalgię tytuł wraca we wcieleniu na smartfony – Konami zapowiedziało wydanie mobilnej wersji Contry. Udostępniono zapowiedź wideo pokazującą rozgrywkę.

Oryginalna Contra została zaprezentowana w 1987 roku jako tytuł na automaty, w 1988 udostępniono ją także na konsolę NES, której klonem był popularny w naszym kraju Pegasus. Gra słynęła z dużej trudności i bezwzględnego traktowania graczy – każdy błąd sprawiał, że prowadzona postać komandosa ginęła.

Mimo tego – a może właśnie dzięki temu – Contra zyskała sobie spore grono wielbicieli. Atrakcyjność rozgrywki podnoszona była przez możliwość mierzenia się z przeciwnikami przez dwóch graczy jednocześnie.

Co zmieniło się w szykowanej Contrze Mobile? Patrząc na intensywność akcji, można się spodziewać skali trudności podobnej do oryginału. Odtworzono klimat i charakterystyczne elementy poziomów, jednocześnie dostosowując grafikę do oczekiwań stawianych w 2016 roku.

Autorzy gry zademonstrowali także tryb, w którym gracze walczą ze sobą. Przeanalizowanie zapowiedzi pozwala dostrzec rozwiązania, które mogą zaniepokoić najbardziej zagorzałych fanów Contry. Zamiast liczby „żyć” prezentowany jest pasek energii. Widać także zużywanie się amunicji, co może wpłynąć na spowolnienie akcji.

Contra Mobile rozwijana jest przez studia Konami oraz Tencent. Z zapowiedzi autorów wynika, że gra dostępna będzie na smartfony działające pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Przewidziano zaimplementowanie mikropłatności, nie podano jeszcze do wiadomości, czego miałyby one dotyczyć. Nie wiadomo, kiedy – i czy w ogóle – Contra Mobile zostanie zaprezentowana graczom z Europy, po premierze tytuł ma być dostępny w Chinach.

W oryginalną wersję Contry można będzie zagrać na konsoli indieGO!, która według twórców ma mieć możliwość uruchomienia (dzięki emulatorom) niemal każdej gry retro. Jak prezentowała się rozgrywka w 8-bitowym tytule można przypomnieć sobie, oglądając wideo z gry.

Udało się Wam przejść Contrę?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.