Cyberpunk 2077 gościem Antyradia. „Staramy się dołożyć do pieca tak bardzo, jak to tylko możliwe”

30.07.2019 11:01
Cyberpunk 2077 gościem Antyradia. „Staramy się dołożyć do pieca tak bardzo, jak to tylko możliwe” Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

Marcin Przybyłowicz (Music Director) i Paweł Sasko (Lead Quest Designer) z CD Projekt RED byli gośćmi Makakofonii. Co zdradzili na temat Cyberpunka 2077?

Cyberpunk 2077 to polska superprodukcja, której premiera ma się odbyć 16 kwietnia 2020 roku. Gra ma być prawdziwą rewolucją, zbliżając swobodę odczuwaną przez graczy podczas rozgrywki do tej znanej z tradycyjnych sesji papierowego RPG.

Tytuł jeszcze przed premierą bierze świat szturmem, między innymi dzięki pojawieniu się w niej Keanu Reevesa w roli Johnny’ego Silverhanda. Goście Makaka mieli co nieco do powiedzenia o współpracy z gwiazdorem.

Przeczytaj także

Zaskoczeniem może być fakt, że współpraca z Keanu Reevesem była trzymana w tajemnicy także przez pracownikami studia. Dzięki temu mieli oni podczas E3 taką samą niespodziankę, jak wszyscy oglądający.

Johnny Silverhand to bardzo ważna postać w uniwersum Cyberpunka. To artysta, który wyprowadzał swoją muzyką ludzi na barykady i który wywołał rewolucję jedną piosenką. CDPR bardzo się stara, żeby w pokazywaniu tej postaci zachować ducha bohatera nakreślonego przez Mike’a Pondsmitha, twórcę systemu Cyberpunk.

Paweł Sasko podkreślił, że tak naprawdę Cyberpunk 2077 był na Keanu Reevesa skazany. Nie ma bowiem drugiej tak bardzo związanej ze światem mrocznej postaci przyszłości – był w końcu Johnnym Mnemonikiem oraz Neo.

Keanu był dla nas oczywistym wyborem, gdyż ma dużo ról postaci, które walczą przeciwko czemuś i o coś. Gdy zobaczył pełną wersję scenariusza, zaczął grać Silverhanda nieco inaczej niż zakładaliśmy, ale ubogacił tę postać. Ma gigantyczne doświadczenie filmowe, sugeruje poprawki do linii dialogowych, dzięki czemu Silverhand robi się bardziej prawdziwy i rzeczywisty.

Przeczytaj także

Jednym ze sposobów na pokazanie Johnny’ego Silverhanda w pełni chwały jest zaprezentowanie jesgo muzyki. Jako kapela Samurai w Cyberpunku 2077 występuje legendarna postpunkowa grupa Refused.

Cyberpunk 2077 – muzyka krojona na miarę jak garnitur

W podręcznikach i opowiadaniach znajduje się bardzo dużo nawiązań do muzyki stworzonej przez grupę Silverhanda. Najczęściej były to fragmenty tekstów. CD Projekt RED razem z Refused dali tym kompozycjom prawdziwe życie.

cyberpunk_2077_makak_02 Fot. foto: materiały prasowe CD Projekt RED

Refused jako Samurai nagrał całą płytę, na której znalazły się największe przeboje fikcyjnej grupy. Pierwszy, z nich, „Chippin’ In”, miał już swoja premierę.

Przeczytaj także

Płyta powstała podczas dwutygodniowej sesji nagraniowej w Szwecji. CDPR obiecał, że niedługo będziemy mogli usłyszeć kolejne utwory z wydawnictwa.

Marcin Przybyłowicz zdradził przy tym, że muzyka Samuraia to tylko niewielka część nagrań, które powstały na potrzeby Cyberpunka 2077. Mowa jest zarówno o ścieżce dźwiękowej, która została zaprojektowana do towarzyszenia graczom podczas wypełniania głównych zadań fabularnych, lecz także o całej masie kompozycji, jakie będzie można usłyszeć chociażby eksplorując stacje radiowe działające w Night City.

Przedstawiciele CDPR nawiązali przy okazji do Wiedźmina 3 i misji z Priscillą. Obiecali, że jeśli zrobiła na Was wrażenie, to w Cyberpunku znajdziecie jeszcze więcej takich emocji. Odmówili jednak podania szczegółów., ograniczając się do stwierdzenia, że „będzie mocniej i grubiej”.

Marcin Przybyłowicz jest dumny z pracy, jaką wykonał na potrzeby gry.

Muzyka jest skrojona na miarę jak garnitur, tak jak było w Wiedźminie. Pokazujemy świat za 60 lat, z inną, zróżnicowaną muzyką, graną w klubach, na boomboksach noszonych na ramieniu, w stacjach radiowych możliwych do słuchania w pojazdach. Musieliśmy się zastanowić, jakie gatunki przetrwają i jak się zmienią. Liczba utworów skomponowanych dla Cyberpunka 2077 przeraża.

Cyberpunk 2077 – ogromne drzewo z gałęziami fabuły

CD Projekt RED aktywnie zadaje kłam insynuacjom, że era gier dla jednego gracza już się skończyła. Wiedźmin 3 był powszechnie chwalony za głębię przekazywanej historii, w Cyberpunku 2077 narracja ma być wzniesiona na zupełnie nowy poziom.

Przekonywał o tym Paweł Sasko.

Rozwarstwiających się wątków fabularnych jest bardzo dużo, jestem z tego bardzo dumny, Nie chciałbym nic deklarować, jeśli chodzi o liczbę zakończeń, powiem tylko, że staramy się dołożyć do pieca tak bardzo, jak to tylko możliwe. Dla nas najważniejsze jest, żeby fabuła się kleiła i miała sens, żeby miała wydźwięk i żeby pozostawiała z poczuciem spełnienia, niezależnie od zakończenia. Postaramy się zaskoczyć.

Projektant zadań obrazowo opisał fabułę Cyberpunka 2077 jako pień, z którego odchodzi wiele misji. Część z nich jest związane z głównymi bohaterami, część z pomniejszymi postaciami, inne pozwalają zaś po prostu przeżyć przygodę w Night City.

cyberpunk_2077_makak_03 Fot. foto: materiały prasowe CD Projekt RED

Wszystkie wybory mają wpływ na to, w jakim kierunku potoczy się gra. Twórcy dają graczom prowadzącym V dużo możliwości rozwiązywania stawianych przed nimi problemów. Od ścieżki, jaką wybiorą, zależeć będzie to, co zobaczą jako bezpośrednie i przyszłe konsekwencje.

Przeczytaj także

Wiedźmin 3 ma nieliniowe misje w otwartym świecie. W Cyberpunku 2077 dochodzi do tego jeszcze nieliniowa fabuła.

Zapytani o stopień zaawansowania prac nad Cyberpunkiem 2077 twórcy odpowiedzieli, że… nie mają pojęcia. Tworzenie gry to proces kreatywny, i często zdarza się, że jeśli dany element nie będzie do końca spełniał oczekiwać, to prace nad nim ruszają całkowicie od nowa.

Dla nas gry są sztuką, robimy ją najlepiej jak umiemy. Mamy do siebie zaufanie. Chcemy robić rzeczy, które zostaną zapamiętane, które nie są bez znaczenia i rezonują z ludźmi.

Świat przedstawiony w Cyberpunku 2077 ma być doprawiony do smaku szczegółami, które dodadzą głębi doświadczeń osobom znającym uniwersum świata mrocznej przyszłości, gdyż grali a papierową wersję systemu. CD Projekt RED stara się jednak, żeby gra była dostępna i zrozumiała także dla osób, które o Cyberpunku 2020 jeszcze nigdy nie słyszały. Podręcznik został wydany 20 lat temu, jest więc duża szansa, że spora część graczy nie miała szansy, żeby trzymać go w dłoniach.

cyberpunk_2077_makak_04 Fot. foto: materiały prasowe CD Projekt RED
Przeczytaj także

Cyberpunk to retrofuturym, wszystko jest w nim „analogowe”. Wprowadzamy graczy po trochu w ten świat przez pierwsze misje, pokazujemy z jednej strony jego piękno, a z drugiej jego strasznie dystopijne elementy. Gracze, którzy znają Cyberpunka 2020 znajdą w naszym tytule znacznie więcej, znajomość tła i historii dla dodatkową głębię.

Cyberpunk 2077 trafi do rąk graczy 16 kwietnia 2020 roku. W pudełkach można znaleźć całkiem sporo bonusów.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży. Ceny, data premiery, zawartość pudełek 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.