HBO GO będzie dostępne dla wszystkich! Bez konieczności zawierania umów z operatorami

Natalia Hluzow
22.02.2018 10:06
HBO GO będzie dostępne dla wszystkich! Bez konieczności zawierania umów z operatorami Fot. materiały prasowe

„Gra o tron”, „Westworld” czy „Wataha” będą teraz dostępne dla wszystkich internautów, nie tylko tych, którzy wykupili telewizyjny pakiet HBO.

Fakt, że jeszcze w 2017 roku możliwość legalnego oglądania produkcji HBO w Internecie mieli tylko posiadacze pakietu HBO w ramach umowy z operatorem telewizyjnym bądź telekomunikacyjnym, był mocno absurdalny. Zastanawiające było przede wszystkim to, dlaczego władze HBO nie chcą się otworzyć na setki tysięcy fanów seriali takich jak „Gra o tron” czy „Westworld” i wzorem innych platform streamingowych po prostu zacząć na nich zarabiać, zamiast co roku zdobywać tytuł najchętniej piraconych produkcji w Internecie. Mała rewolucja pojawiła się w listopadzie 2017 roku, kiedy zarówno HBO jak i CANAL+ otworzyły swoje biblioteki dla współczesnych widzów, którym ani się śni zawieranie umów na czas określony z jakimkolwiek operatorem sieci kablowej czy platformą cyfrową. Materiały stacji zaczęły być dostępne w serwisach Player.pl oraz IPLA jako specjalne pakiety do wykupienia na 30 dni. Fakt, że ich cena pozostawiała wiele do życzenia, jednak pierwszy krok został poczyniony. Teraz nadchodzi prawdziwy przełom – dostęp do HBO GO dla wszystkich internautów w Polsce od marca 2018.

HBO GO dostępne już od marca 2018

Jak donosi serwis VODnews.pl, już od marca nie będziemy potrzebować umów z żadnymi operatorami, żeby móc swobodnie oglądać materiały platformy HBO GO, a więc wszystkie fenomenalne produkcje oryginalne stacji, których wciąż, mimo usilnych starań, nie jest w stanie doścignąć nawet Netflix ze swoimi serialami i filmami.

HBO postanowiło jednak uczyć się od Netfliksa i podobnych mu platform i uruchomić samodzielny pakiet tylko dla internautów. Najprawdopodobniej operatorzy wciąż będą mieli możliwość sprzedawania swoich pakietów telewizyjnych z dostępem do HBO GO. Możliwość wykupienia dostępu tylko w Internecie będzie dodatkową opcją.

HBO GO - ile będzie kosztować?

Serwis VODnews.pl dotarł do nieoficjalnych informacji, że cena miesięcznego dostępu do platformy będzie o wiele niższa niż pakiety w Player.pl czy IPLI, a nawet niż miesięczne opłaty za Netfliksa. HBO nie ogłosiło jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądała ich nowa usługa ani ile będzie kosztować, ale skoro ma zostać wprowadzona na rynek już w przyszłym miesiącu, możemy spodziewać się tej informacji w ciągu najbliższych dni.

Firma już w ubiegłym roku rozpoczęła proces uniezależniania serwisu HBO GO od umów z podmiotami trzecimi na rynkach europejskich. W 2017 roku z samodzielnej usługi zaczęli korzystać internauci z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Holandii, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgier. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.