HBO GO obniża cenę w Polsce! Serwis jest teraz o wiele tańszy niż Netflix

Natalia Hluzow
16.10.2018 19:39
HBO GO |undefined Fot. screen ze strony hbogo.pl

Platforma HBO GO oferuje nową cenę za subskrypcję. Od 15 października 2018 miesięczna opłata za konto wynosi tylko tyle, co abonament za Showmax.

HBO postanowiło wyjść naprzeciw użytkownikom swojej platformy i od połowy października 2018 obniżyć koszt miesięcznej subskrypcji o ponad 30%. Opłata za 30-dniowy dostęp do konta HBO Go nie wynosi już – jak dotychczas – 29,90 zł, a jedynie 19,90 zł. A więc tyle, ile obecnie kosztuje miesięczny dostęp do platformy Showmax.

hbo go za 19,90 Fot. foto: screen ze strony hbogo.pl

HBO GO za 19,90 zł od 15 października 2018

Informacja o obniżeniu ceny subskrypcji HBO GO to doskonała wiadomość dla fanów filmów i seriali, jednak już nie aż tak dobra dla konkurencji. Choć Netflix może pochwalić się bardziej rozbudowaną biblioteką, pełno w niej nieznanych powszechnie oryginalnych produkcji serwisu, zaś cena najtańszej subskrypcji to 34 zł. Jeśli zaś chodzi o Showmax, jego cena jest obecnie taka sama jak w przypadku HBO GO, jednak oferty obydwu platform są nieporównywalne. 

Czy zmiana ceny HBO GO wiąże się ze zmniejszeniem oferty?

Tak, ale nie powinno to zmartwić użytkowników serwisu. Jak podaje portal VODnews.pl, z internetowego pakietu za 19,90 zł znikną po prostu kanały linearne: HBO, HBO 2, HBO 3, Cinemax i Cinemax 2, które dotychczas były dostępne w ramach subskrypcji HBO GO. Nie jest to jednak wielka strata, gdyż znacząca większość filmów i seriali emitowanych na wymienionych kanałach jest dostępna w internetowym serwisie.

HBO GO dostępne dla wszystkich

Serwis HBO GO w 2018 roku przeszedł prawdziwą rewolucję, przynosząc wielką radość polskim fanom „Gry o tron”, „Westworld”, „Seksu w wielkim mieście” czy „Rodziny Soprano”. W marcu 2018 platforma została uwolniona od podmiotów trzecich i dostęp do bogatej oferty HBO znalazł się w zasięgu wszystkich internautów.

Obniżenie ceny o 10 zł to kolejny wielki ukłon w stronę użytkowników. Jak twierdzi portal VODnews.pl, może mieć to związek z oficjalnym wejściem serwisu Amazon Prime Video na polski rynek, do którego dostęp obecnie kosztuje miesięcznie około 13 zł.

Czy zmiana ceny HBO GO przyniesie ogólną rewolucję na rynku platform streamingowych z filmami i serialami online w Polsce? Przekonamy się już niebawem.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.