Amazon Prime, konkurent Netfliksa, dostępny po polsku

Michał Tomaszkiewicz
23.08.2018 12:13
Amazon Prime|undefined Fot. zrzut ekranu

Serwis VoD Amazona, konkurujący coraz śmielej z Netfliksem, doczekał się niemal pełnego spolszczenia – ceny wciąż podawane są w euro.

Już niedługo w Polsce możemy doczekać się konkurencji z prawdziwego zdarzenia – do już działających oficjalnie w Polsce Netfliksa, Showmaksa, HBO Go czy CDA dołączy najwyraźniej Amazon Prime, a spolszczoną wersję YouTube Red zademonstrował już jakiś czas temu Google.

Możliwość przebierania w ofercie VoD jak w ulęgałkach powinno spowodować uatrakcyjnienie oferty, a być może także obniżenie cen – być może Netflix nie będzie już eksperymentował z pokazywaniem nowego, najdroższego abonamentu Ultra, tylko skupi się na opcjach pomagających mu zdobyć (albo i utrzymać) klientów w czasie kuszenia ich przez Amazon Prime.

Amazon Prime w języku polskim

Teoretycznie z serwisu VoD Amazon można w Polsce korzystać od grudnia 2016 roku – wtedy (podobnie jak to robił początkowo Netflix) umożliwiono oficjalnie zakładanie kont użytkownikom z Polski. Ceny podawane są jednak w euro – i tutaj spolszczenie serwisu nic nie zmieniło.

Przez ten czas Amazon sukcesywnie wzbogacał oferowane treści o polskie napisy, a także lektora – w bibliotece pokazały się także dzieła polskiej kinematografii.

Teraz Amazon Prime wykonał kolejny krok do pełnoprawnego debiutu nad Wisłą – treść serwisu można przeglądać w języku polskim. Nie wszystko jest jeszcze gotowe – można znaleźć opisy tytułów pokazywane w innych językach – widać jednak, że Amazon na poważnie bierze się za polski rynek. Czym zresztą nie omieszkał pochwalić się na Twitterze.

Wśród produkcji oryginalnych Amazon Prime znajduje się oczywiście „The Grand Tour” – miłośnicy Dicka znajdą zaś na platformie serial na podstawie powieści „Człowiek z wysokiego zamku”.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.