Pogoda
24.03.2016 12:42

James May odpowiedział na pytania internautów

Były prezenter Top Gear – lepiej znany przez widzów jako „Kapitan Snuja” – odpowiedział na pytania internautów w ramach tzw. AMA („Ask Me Anything)” w celu promocji nowego programu BBC.

James May odpowiedział na pytania internautów
foto: kadr z wideo

Nie zabraklo pytań każdej maści – dziwnych, przesadzonych, ale także tych, poruszających tematykę motoryzacyjnego show oraz Jeremy’ego Clarksona i Richarda Hammonda. Jednym z najwyżej ocenionych zostało pytanie o to, kogo by wybrał James May, gdyby miał spędzić resztę życia mieszkając z jednym z dwóch pozostałych prezenterów Top Gear:

"

Hammond. Zajmuje mniej miejsca, dlatego też miałym do dyspozycji więcej przestrzeni. "

Urodzony 16 stycznia 1963 roku, brytyjski dziennikarz, który pisał w latach 2003-2011 cotygodniowe artykuły motoryzacyjne dla „The Daily Telepgraph” odpowiedział jednemu z internautów jaki pierwszy samochód poleca zakupić:

"

Moim zdaniem Ferrari 488 GTB byłoby wspaniałym wyborem. "

Co więcej, James zdradził, że jako jeden z trzech pracujących dla Top Gear prezenterów, miał dużo swobody – mógł praktycznie robić to, co mu się żywnie podobało. Inny z internautów zapytał czy to przypadkiem to nie on był Stigiem – na co ten udzielił enigmatycznej odpowiedzi:

"

Niektórzy twierdzą, że byłem. "

Telewizyjnego dziennikarza także zapytano o jego prywatne relacje z Clarksonem i „Chomikiem” (Richardem Hammondem) – poza Top Gear:

"

Nie wiem. Nigdy ich nie spotkałem. "

James na prośbę jednego z internautów ocenił zapach Jeremy’ego Clarksona, twierdząc, że jest obrzydliwy. Ponadto zdradził kiedy nowe motoryzacyjne show Amazona zostanie wyemitowane – „mniej więcej jesienią 2016 roku w USA”.

Z kolei jeden z fanów Top Gear zadał pytanie o wizję przemysłu samochodowego za 10 lub 20 lat, co będzie innowacyjne, a co pozostanie bez zmian:

"

Każdy kto kiedykolwiek próbował odpowiedzieć na to pytanie, nie trafił w sedno. Moim zdaniem długoterminowo samochody przestaną być nieodzownym elementem życia i staną się hobby, podczas gdy znajdziemy inny sposób przemieszczania się. "

Jedna z osób stwierdziła, że „Kapitan Snuja” jest znany jako historyczny zapaleniec i zadała pytanie, jaka jest jego ulubiona historia związana z branżą motoryzacyjną i dlaczego:

"

Beetle ma najciekawszą historię spośród samochodów. Absolutnie niesamowitą. Tego się nie dało zmyślić. "

Niejaki MOPMetallica głowił się nad odwiecznym pytaniem – czy lewostronny ruch jest lepszy od prawostronnego:

"

Lewostronny, oczywiście, inaczej uderzysz w samochód jadący z naprzeciwka. "

James także zdradził jakie aktualnie auta znajdują się w jego garażu. Są to Porsche 911 Carrera S, BMW i3 i Ferrari 458 Speciale.

May odpowiedział również na odwiecznie nurtujące wszystkich fanów Top Gear pytanie – czy wolałby walczyć przeciwko stu kaczkom wielkości Jeremy’ego Clarksona czy jednemu koniowi o wymiarach Hammonda. Okazuje się, że mniej straszne są mu te pierwsze…

Dorota Iglikowska
Tagi: News Top Gear