Pogoda
20.07.2020 12:33

John Wick pomógł policji rozbić kokainową szajkę. Nie uwierzycie, gdzie bandyci schowali narkotyki

John Wick to nie tylko bohater kina akcji, ale również postać, która pomogła policjantom zatrzymać dilerów narkotyków. Mimo sprytnego sposobu szmuglowania gangsterzy wpadli przez małe niedopatrzenie.

John Wick 2
foto: Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Nie ma chyba popularniejszej serii kina akcji XXI wieku niż "John Wick". Grany przez Keanu Reevesa były płatny zabójca jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu, co udowodnił efektownie (i efektywnie) zabijając rzesze przestępców na przestrzeni trzech części marki. Okazuje się, że Baba Jaga walczy z kryminalistami również w prawdziwym świecie. Ostatnio Wick pomógł policji aresztować narkotykowych szmuglerów.

John Wick pomógł zatrzymać dilerów kokainy

John Wick znany jest z kilku charakterystycznych cech - budzi strach w każdym rzezimieszku na świecie, każdy przedmiot umie zamienić w śmiertelnie niebezpieczną broń i z każdej opresji zawsze wychodzi cało. Prawdopodobnie z tego powodu "John Wick" (no i dlatego, że kocha pieski!) cieszy się wielką popularnością na całym świecie.

 21 maja 2021 roku dniem Keanu Reevesa. Do kin wchodzą wtedy "Matrix 4" i "John Wick 4"
 21 maja 2021 roku dniem Keanu Reevesa. Do kin wchodzą wtedy "Matrix 4" i "John Wick 4"
Przeczytaj także 21 maja 2021 roku dniem Keanu Reevesa. Do kin wchodzą wtedy "Matrix 4" i "John Wick 4"

Okazuje się, że filmowa seria nie tylko dostarcza widzom rozrywki, ale również jest pomocna w sprawach kryminalnych. Jak donosi portal Euro News, włoscy przejęli kokainę, która miała trafić do Europy. Chociaż przemytnicy mieli bardzo pomysłowy sposób na szmuglowanie dragów, ich plan został udaremniony przez jeden mały szczegół, który nie uszedł uwadze służb. Detal, kojarzący się z "Johnem Wickiem", natychmiast wzbudził podejrzenia pracowników lotniska.

John Wick 3
John Wick 3
Przeczytaj także "John Wick 4" - co wiemy o nadchodzącym filmie z Keanu Reevesem?

Do zdarzenia doszło w porcie lotniczym Mediolan-Malpensa, przez które członkowie kolumbijskiego gangu z Medellin starali się przepuścić nielegalny towar. Sprytni przestępcy postawili przemycić kokainę w wydrążonych ziarnach kawy zaklejonych brązową taśmą, maskującą ingerencję w łupinę. Na jednej z paczek z narkotyczną kawą widniał napis Santino D'Antonio - imię i nazwisko fikcyjnego szefa włoskiej mafii, którego powinni kojarzyć wszyscy widzowie drugiej i trzeciej części serii. W gangstera wcielił się Riccardo Scamarcio.

Foto: Mark Rogers/Capital Pictures/East News
Foto: Mark Rogers/Capital Pictures/East News
Przeczytaj także Soundtracki wszystkich części "Johna Wicka" ukażą się na winylu

Oznaczona w ten sposób paczka przeszła dodatkową kontrolę. Reszta jest historią. Włoskie władze poinformowały, że kolumbijscy gangsterzy próbowali przemycić 2 kilogramy kokainy. Jedna paczka kawa ważyła około 150 gramów i mieściła około 500 ziaren. Wartość narkotyków oszacowano na około 10 tysięcy dolarów. Policja podała, że przesyłka była adresowana do kawiarni we Florencji. Stróże prawa udali się na miejsce, gdzie aresztowano 50-letniego mężczyznę, czekającego na odbiór towaru. Operacja miała kryptonim "Caffe Scorretto" (niedobra kawa - przyp.red.), co jest grą słów nawiązującą do nazwy popularnego włoskiego napoju - caffe corretto.

Pod wpływem narkotyków próbowali uciec autem. Uderzyli w samochód Straży Granicznej
Pod wpływem narkotyków próbowali uciec autem. Uderzyli w samochód Straży Granicznej
Przeczytaj także Pod wpływem narkotyków próbowali uciec autem. Uderzyli w samochód Straży Granicznej

To nie pierwszy raz, kiedy kokaina z Ameryki Południowej dostaje się do Europy w ten sposób. W 2014 roku w Berlinie znaleziono 33 kilogramy narkotyków schowane w workach po rzekomo brazylijskiej kawie. Na początku 2019 roku włoska policja zatrzymała przemytników, którzy próbowali przeszmuglować 644 kilogramy kokainy w kawie z Hondurasu. W żadnym z powyższych przypadków, przestępcy nie chowali narkotyków w ziarnach. Oznacza to, że gangsterzy uczą się na własnych błędach.

pulpa ananasowa z kokainą
pulpa ananasowa z kokainą
Przeczytaj także Kokaina wartości 3 mld zł wykryta w zamrożonej pulpie ananasowej w Gdyni. Policjanci myślą, że jest jej więcej [WIDEO]

Teraz już pewnie będą wiedzieć, że nie warto oznaczać paczek z narkotykami nazwiskiem złoczyńcy ze znanej serii filmów.

Lubisz serię "John Wick"?

rekin
rekin
Przeczytaj także Rekin-kokainista w centrum Londynu? Świadkowie nie mają wątpliwości [ZDJĘCIE]

Zobacz też: Kokaina NIE JEST lekarstwem na koronawirusa. Francja dementuje fake newsa

Tagi: Newsy John Wick Keanu Reeves