Pogoda
24.09.2020 13:31

Kanalarze przeżyli szok. Znaleźli w ściekach szczura wielkości człowieka [WIDEO]

Jak duże rosną szczury? Zazwyczaj ich wielkość nie przekracza rozmiaru małego kota. Nic więc dziwnego, że kanalarze przeżyli szok, gdy odnaleźli szczura dużego jak człowiek.

Szczur - zdjęcie poglądowe
foto: Phanie/East News

Szczury - jedni widzą w nich szkodniki i roznosicieli chorób inni niezwykle inteligentne przyjacielskie stworzenia. Te ssaki wywołują skrajne emocje - od miłości po strach. Okazuje się, że potrafią też nieźle zaskoczyć, o czym na własnej skórze przekonali się robotnicy pracujący przy czyszczeniu i konserwacji kanałów ściekowych w Mexico City.

Szczur wielkości człowieka wyłowiony przez kanalarzy

Zapewne znacie różnego rodzaju legendy miejskie o stworach czających się w ściekach. Mroczne podmiejskie labirynty rur odpływowych potrafią wpłynąć na wyobraźnię człowieka. Mieszkańcy Nowego Jorku opowiadają więc o aligatorach zamieszkujących kanały, Stephen King stworzył postać morderczego klauna Pennywise'a w powieści "To", a twórcy komiksów o X-Men zdeformowanych mutantów zwanych Morlokami, którzy byli tak odpychający, że musieli szukać schronienia pod ziemią.

potwór z toalety
potwór z toalety
Przeczytaj także Przerażająca legenda miejska o potworze z toalety. Ludzie opowiadają ją od prawie dwóch tysięcy lat

Tym samym tropem podążyli twórcy "Wojowniczych Żółwi Ninja", tworząc ich podziemną bazę. W komiksach, filmach i serialach o zmutowanych gadach pojawia się postać Splintera - człekokształtnego szczura, który jest mistrzem nastoletnich żółwi. Okazuje się, że podobną istotę spotkali niedawno meksykańscy kanalarze. Zostało to nawet udokumentowane na materiale wideo.

Wojownicze Żółwie Ninja
Wojownicze Żółwie Ninja
Przeczytaj także Powstanie kolejny reboot "Wojowniczych Żółwi Ninja". Za film odpowie Seth Rogen

Kilka dni temu stolicę Meksyku nawiedziły ulewne deszcze. Z tego powodu kanalarze z całego miasta musieli oczyścić studzienki kanalizacyjne zapchane przez przedmioty zebrane do ścieków przez strumienie wody. Dla tego typu robotników szczury to codzienność. Niejednokrotnie w swojej karierze natykali się na te gryzonie. Jednak to, co zobaczyli meksykańscy kanalarze, początkowo nie mieściło im się w głowie. Jeden z odpływów zapchał szczur wielkości człowieka. 

pancernik - zdjęcie poglądowe
pancernik - zdjęcie poglądowe
Przeczytaj także W 2018 roku w Indiach znaleziono hybrydę człowieka i pancernika. Teraz okazuje się, że to sylikonowa rzeźba

Dziennikarka Denise Maerker opublikowała na swoim Twitterze fragment serwisu informacyjnego, w którym zaprezentowano ogromnego szczura. Na szczęście zwierzę nie było prawdziwe. Okazało się, że gigantyczny futrzak był jedynie... dekoracją na Halloween. Kanalarze obwiązali przedmiot liną i wydobyli go na powierzchnię.

szczur
szczur
Przeczytaj także Czy koronawirus zmienia szczury w krwiożerczych kanibali? [WIDEO]

Tym razem los tylko zażartował z ludzkości i nie musimy się zmagać ze szczurami-gigantami rodem z gier RPG. Biorąc jednak pod uwagę niespodzianki przygotowane na ludzi w roku 2020, wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby za kilka tygodni naprawdę znaleziono agresywne, zmutowane szczury...

Lubisz szczury?

Naukowcy ostrzegają: Tsunami może zagrozić wielu elektrowniom atomowym
Naukowcy ostrzegają: Tsunami może zagrozić wielu elektrowniom atomowym
Przeczytaj także Naukowcy ostrzegają: Tsunami może zagrozić wielu elektrowniom atomowym

Zobacz też: Naukowcy odkryli, że szczury pod wpływem narkotyków wolą jazz od muzyki klasycznej

Tagi: Wojownicze Żółwie Ninja zwierzęta