Kanye West pokazał światu swoje nowe bluzy z wizerunkiem Jana Pawła II i hasłem "White Lives Matter"

04.10.2022 15:12
Kanye West pokazał światu swoje nowe bluzy z wizerunkiem Jana Pawła II i hasłem "White Lives Matter" Fot. ABACA/Abaca/East News

Genius Christian Billionaire/Ye/Yeezy/Kanye West pokazał światu niedawno swoją nową kolekcję ciuchów. Polaków zainteresują zwłaszcza bluzy z wizerunkiem papieża.

Kanye West zaprojektował bluzy z wizerunkiem Jana Pawła II

Kanye West wyklęty, w kamień zaklęty. Raper, a także zawzięty projektant mody pojawił się niedawno w Paryżu na Fashion Week, gdzie zadebiutował jako model Balenciagi, a potem przedstawił światu najnowszą kolekcję swojej marki Yeezy. Ta przykuła spore zainteresowanie Polaków i Amerykanów ze zgoła innych powodów.

Polecamy

Uwagę definitywnie przykuwa hasło "White Lives Matter", które widniało na jego nowych ciuchach. Te powstało jako swojego rodzaju zbezczeszczenie ruchu Black Lives Matter i było wykorzystywane (a właściwie nadal jest) przez konserwatywne ugrupowania, a także rasistów. 

Zdaje się zatem, że to klasyczny przykład sytuacji: "Kanye wbija kij w mrowisko, a następnie go podpala". Raper sam ma raczej prawicowe poglądy, ale skorzystanie z hasła białych suprematystów na bluzach to ekstremalnie agresywna decyzja, nawet jak na jego standardy.

Polecamy

Polaków rodaków zainteresuje natomiast inna rzecz - nowa linia bluz od rapera przedstawiała na froncie wielkie wizerunki Jana Pawła II. Ten został podpisany jako Juan Pablo II, a oprócz tego na jednej z bluz widniał napis w języku hiszpańskim, który możemy przetłumaczyć jako "podążymy za twoim przykładem".

To również jest mocno zrozumiałe - Kanye jest zadeklarowanym i nawet zagorzałym katolikiem, przez znaczną cześć jego życia to właśnie Papież-Polak pełnił funkcję głowy Kościoła, zatem West po prostu oddaje hołd naszemu rodakowi. Boleć może jednak fakt, że raper połączył wizerunek JP2 z summa summarum rasistowskim hasłem "White Lives Matter"...

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.