Coraz bliżej święta. Ludzie dosłownie się biją o PlayStation 5 [WIDEO]

21.12.2020 13:34
Coraz bliżej święta. Ludzie dosłownie się biją o PlayStation 5 [WIDEO] Fot. CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News

Myśleliście, że informacje o tym, że sklepom brakuje PlayStation 5 i ludzie dosłownie się biją o konsole były nieprawdziwe albo przesadzone? Otóż nic bardziej mylnego.

Bójka o PlayStation 5. Ludzie dosłownie się zabijają o sprzęt od Sony

PlayStation 5 zadebiutowało w sprzedaży pod koniec listopada 2020 roku. Niestety, tragiczne nieprzygotowanie się Sony do premiery konsoli sprawiło, że sprzętu praktycznie nie dało się kupić w normalnych warunkach. Padła przedsprzedaż, zainteresowanie było tak ogromne, że do sklepów w dniu premiery właściwie nie trafiły żadne egzemplarze, a próby zakupu konsoli "z drugiej ręki" okazały się być nieopłacalne, ponieważ "przedsiębiorcy" sprzedają sprzęt za dwukrotność sugerowanej ceny detalicznej ustalonej przez PlayStation.  

Polecamy

Krótko mówiąc, towar jest mocno deficytowy, więc walka o konsole jest wyjątkowo zacięta. Przykładem dosłownych przepychanek o PlayStation 5 jest wideo z jednego z amerykańskich Walmartów (najbliższym odpowiednikiem jest chyba Biedronka).

Nagranie pochodzi podobno z Baton Rouge w Luizjanie (a przynajmniej takie źródło widzimy w wideo z Twittera) i przedstawia bójkę między dwoma kobietami.

Polecamy

W sklepie jest bardzo dużo osób, które nawet nie próbują przerwać bójki. Samo wideo doczekało się prawie 3 milionów wyświetleń (zostało udostępnione 15 grudnia 2020 roku) i pokazuje nam negatywne efekty "świątecznej gorączki". Chyba komuś brakowało w tym roku Black Friday, gdzie takie zdarzenia są na porządku dziennym. Opisywaną sytuację możecie zobaczyć poniżej:

Polecamy

O sytuacji napisało m.in. TMZ, które nie potrafiło jednak powiedzieć, czy któraś z kobiet opuściła sklep jako właścicielka PS5. A tak na poważnie - ich los jest na razie nieznany, ale podejrzewamy, że zostały ukarane co najmniej mandatami za zakłócanie spokoju. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.