Marion Ramsey nie żyje. Gwiazda "Akademii policyjnej" miała 73 lata

08.01.2021 07:45
G.W. Bailey, Leslie Easterbrook, George Gaynes, David Graf, Janet Jones, Lance Kinsey, Matt McCoy, Marion Ramsey, Bubba Smith, Tab Thacker i Michael Winslow - Akademia Policyjna 5: Misja w Miami Beach - kadr z filmu Fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Zmarła Marion Ramsey - aktorka, która zasłynęła dzięki roli oficer Laverne Hooks. Miała 73 lata. Co było przyczyną jej śmierci?

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów serii "Akademia policyjna". W czwartek 7 stycznia 2021 roku odeszła Marion Ramsey - aktorka, wcielająca się przez lata w postać oficer Laverne Hooks. Miała 73 lata.

Nie żyje Marion Ramsey nie żyje. Była gwiazdą "Akademii policyjnej"

Jak podaje Deadline, śmierć Ramsey potwierdził jej agent z Roger Paul Incorporated. Na razie nie ujawniono przyczyny śmierci aktorki. Wiadomo jedynie, że od kilku dni chorowała.

Polecamy

Marion Ramsey urodziła się 10 maja 1947 w Filadelfii w stanie Pensylwania. Karierę aktorską rozpoczęła na deskach teatru. Grała w wielu przedstawieniach broadwayowskich i off-broadwayowskich, między innymi w oryginalnej obsadzie musicalu "Hello, Dolly!". W 1974 roku wystąpiła w sztuce "Miss Moffat", a cztery lata później zagrała w musicalu "Eubie!".

Rozpoznawalność przyniósł jej jednak dopiero rok 1984 i występ w serii komedii "Akademia policyjna", w której wcieliła się w pobłażliwą i nieasertywną oficer Hooks. Wraz z kolejnymi częściami filmu jej bohaterka nabierała coraz większej pewności i w końcu została awansowana na sierżant. Po latach Ramsey powróciła do roli w filmie "John Virgo: Playing For Laughs" i serialu "Robot Chicken". Występowała też w serii horrorów komediowych "Lawantula". Jej ostatnią rolą filmową był udział w komediodramacie "When I Sing" z 2018 roku.

Polecamy

Marion Ramsey występowała również w telewizji. W 1976 roku brała udział w programie Billa Cosby'ego "Cos". Grała również w tak kultowych serialach jak "Beverly Hills, 90210", "MacGyver" czy "Niania". Podkładała również głos postaci D.I. Holler w animowanym serialu "Rodzina Addamsów" z 1992 roku. Ramsey zajmowała się również muzyką. Była wokalistką i kompozytorką. Współpracowała z Harasem Fyre'em. 

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.