TOP 40: Najlepsze komedie wszech czasów

Natalia Nowecka
28.01.2019
Aktualizacja: 03.02.2020 15:11
Najlepsze komedie wszech czasów|undefined Fot. . Materiały prasowe

Każdy z nas lubi się śmiać, bo w końcu śmiech to zdrowie. Specjalnie dla was sporządziliśmy listę TOP 40 absolutnie najlepszych komedii jakie do tej pory powstały. Enjoy!

Przedstawiliśmy już wam komedie romantyczne, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Teraz jednak odstawiamy romantyzm na bok, bo przyszedł czas na porządną dawkę śmiechu, jaką dobra komedia ma w zwyczaju. Przedstawiamy wam najlepsze komedie wszech czasów. Oto top 40 najlepszych naszym zdaniem filmów, które można wrzucić do worka z napisem film komediowy. Lista specjalnie sporządzona została tak, aby każdy z was, niezależnie od tego jaki typ humoru posiada, znalazł tu coś dla siebie. Od absolutnych klasyków, po nowości. Zapraszamy!

Nie przegap: >> TOP 25: Najlepsze polskie komedie w historii <<

TOP 40 - Najlepsze komedie wszech czasów

1. "Monty Python i Święty Graal" (1975 r.)

Pewnego pięknego (a w zasadzie to ohydnie mglistego, jak to w Anglii) dnia król Artur jeździł po wioskach i zamkach w celu zwerbowania rycerzy, gotowych z nim wyruszać na poszukiwania św. Graala. Poszukiwania obfitowały w przygody, stracono przy tym czarownicę oraz nieco odciążono od niepotrzebnego balastu pewnego rycerza, ale mniejsza z tym - grunt, że Artur znalazł kompanię. Dalsza droga również nie była usłana różami, uczestnicy musieli stawić czoła latającym krowom i Krwiożerczemu Królikowi (grupowo) oraz pięknościom z zamku o malowniczej nazwie Zamek Hemoroid, trzygłowym gigantom i rozzłoszczonym gościom weselnym (indywidualnie). Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Lancelot jest gejem, a król Artur czasem popuszcza w zbroję. Drogi naszych bohaterów rozeszły się po spotkaniu z starcem przepuszczającym ludzi przez most i uwielbiającym zagadki. Tu trzeba było się wykazać inwencją twórczą, zdecydowaniem i znajomością botaniki. W okrojonym składzie wyruszyli w końcowy etap swojej podróży - i na tym zakończymy streszczenie, żeby nie zdradzać broń Boże zakończenia!

Absolutny klasyk klasyków. W tym filmie już nawet same napisy początkowe to festiwal czystego absurdu, a później jest już tylko dziwniej (w pozytywnym sensie rzecz jasna). Film ma bardzo oryginalny koncept, przedstawia mrok średniowiecza w sposób niezwykle dosadny i zabawny. Jeśli ktokolwiek z was jeszcze go nie oglądał - czas najwyższy nadrobić!

2. "Żywot Briana" (1979 r.)

Drugi w kolejności kinowy film Monty Pythona to obrazoburcza satyra wymierzona zarówno w religię, jak i hollywoodzkie stereotypy, obecne w filmach o tematyce biblijnej. Judea, rok 33 naszej ery, okres biedy i chaosu. Jedno czego na pewno nie brakuje, to różnego typu proroków, którzy w mig zyskują sobie wierne rzesze wyznawców. Doprowadzeni do rozpaczy Rzymianie starają się zaprowadzić jakiś porządek. W samym środku tych wydarzeń znajduje się Brian Cohen, niezbyt chętny, aby przewodzić ludowi jako prorok. Jednak na skutek ciągu absurdalnych i przekomicznych okoliczności, jego popularność znacznie wzrasta. Wszyscy członkowie grupy Monty Pythona mają więc okazję zabłysnąć i wprost prześcigają się w odgrywaniu licznych ról. Wyśmiewają się z wszystkich i wszystkiego, poczynając od byłych trędowatych, Poncjusza Piłata, a kończąc na symbolach chrześcijaństwa.

"Żywot Briana" to inteligentna satyra umiejętnie wytykająca największe absurdy wiary, której co poniektórzy wytykają, że godzi w uczucia religijne.

3. "Robin Hood: Faceci w rajtuzach" (1993 r.)

Legendarny Robin Hood ucieka z więzienia w Jeruzalem i powraca do Anglii, gdzie zastaje kraj uciskany przez okrutnego księcia Jana i szeryfa Rottigham, którzy na dodatek zagarnęli cały jego majątek i ziemie. Robin wraz ze swoim czarnoskórym przyjacielem Apsikiem i resztą wesołej kampanii z lasu Sherwood postanawia walczyć z niesprawiedliwością. Przy okazji zakochuje się w pięknej lady Marion.

Produkcja ta jest parodią filmu "Robin Hood: Książę Złodziei" z 1991r.

4. "Akademia policyjna" (1984 r.)

Nowa pani burmistrz ogłasza, że każda osoba może zostać policjantem, co nie podoba się dowództwu policji. Do szkoły policyjnej, pod opiekę komendanta Lassarda trafia bardzo dużo ludzi, którzy na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. Jest wśród nich między innymi fanatyk broni strzeleckiej Tackleberry, twardy i bardzo silny Hightower, wystraszona i skromna Hooks, umiejący udawać absolutnie wszystkie odgłosy Jones oraz Mahoney - drobny cwaniaczek, który zakochuje się w Thompson. Jednak mimo tak wielu dzielących ich różnic wszyscy się zaprzyjaźniają. Niestety na drodze do ukończenia szkoły staje porucznik Harris, który zrobi wszystko, aby uprzykrzyć im pobyt w szkole i doprowadzić do ich rezygnacji.

Film, który wielu z was zapewne za czasów dzieciństwa, masowo oglądało na VHS, znając już wszystkie dialogi na pamięć.

5. Seria "W krzywym zwierciadle" (1983 r.)

Seria filmów satyrycznych przedstawiających przygody rodziny Griswoldów w przysłowiowym "krzywym zwierciadle". Wszystko zaczęło się od części pierwszej o podtytule "Wakacje" z 1983 r., która następnie doczekała się trzech kontynuacji i jednego remake'u. W skład serii wchodzą:

  • "W krzywym zwierciadle: Wakacje" (1983 r.)
  • "W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje" (1985 r.)
  • "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju" (1989 r.)
  • "W krzywym zwierciadle: Wakacje w Vegas" (1997 r.)

6. "Gliniarz z Beverly Hills" (1984 r.)

Foley to przebiegły i błyskotliwy policjant z ulic Detroit, który bez skrupułów wkracza w luksusowy świat Beverly Hills, byle tylko dorwać mordercę. Przed jego sprytem, niekonwencjonalnymi metodami i zabójczym poczuciem humoru nie obroni się nawet międzynarodowa siatka przemytników narkotyków!

Ten film to komedia niemal idealna z elementami sensacji i niepodrabialnym, niemożliwym do zapomnienia śmiechem Eddiego Murphy'ego. Zdecydowanie jedna z najważniejszych pozycji w gatunku.

7. "Ghostbusters" (1984 r.)

"Who you gonna call?"

Venkman, Stantz i Spengler zakładają firmę zajmującą się zwalczaniem i łapaniem duchów. Ich sukcesy nie podobają się urzędnikowi organizacji środowiskowej, Peckowi, który doprowadza do zamknięcia ekipy w areszcie. Tymczasem miasto zaczyna opanowywać starożytny duch Gozer, który dostaje się do Nowego Jorku między wymiarowym kanałem znajdującym się w mieszkaniu pięknej Dany Barrett. W krótkim czasie potwory opanowują każdy zakątek miasta. Burmistrz, wbrew sprzeciwom Pecka, uwalnia i wzywa do pomocy pogromców.

Ten absolutny klasyk to napędzana efektami specjalnymi ekscytująca i zabawna paranormalna hybryda, która zyskała miano jednej z najbardziej oryginalnych i pomysłowych komedii w historii.

8. "Rybka zwana Wandą" (1988 r.)

Wanda to seksowna Amerykanka uwielbiająca diamenty. Ona i jej narzeczony Otto wbrew umowie ze złodziejami kolekcji chcą wszystkie diamenty dla siebie. Informują więc policję o poczynaniach złodziei. Teraz zostaje tylko odkryć, gdzie skradziona kolekcja się znajduje.

Kolejny klasyk gatunku i jednocześnie świetny przykład rozgarniętej komedii. Bardzo dobre połączenie angielskiego humoru z amerykańskim stylem.

9. "Naga broń" (1988 r.)

Amerykę ma odwiedzić Królowa Elżbieta II. Do jej ochrony przydzielony zostaje dzielny porucznik Drebin, wsławiony w udaremnianiu terrorystycznych konferencji na Bliskim Wschodzie. Czy Frankowi, mimo niezdarności i wątpliwej bystrości, uda się powstrzymać groźnych terrorystów, czyhających na życie monarchini? Tym bardziej, że wśród nich jest piękna kobieta?

Losy Franka Drebina zna - a przynajmniej znać powinien - absolutnie każdy. Seria filmów "Naga broń" choć prezentuje bezwstydnie rażącą głupotę to właśnie w tym cały jej urok, a zawartym w niej poziomem absurdu można się wprost delektować. W skład serii wchodzą filmy:

  • "Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego" (1988 r.)
  • "Naga broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta?" (1991 r.)
  • "Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga" (1994 r.)

10. "Blues brothers" (1980 r.)

Jake Blues wychodzi z więzienia i wraz z bratem Elwoodem otrzymują misję od Boga - mają uratować sierociniec, w którym się wychowali. Żeby zarobić pieniądze, decydują się reaktywować swój stary zespół i dać koncert. Niestety coś, co łatwo brzmi, jest niełatwe do wykonania, zwłaszcza gdy ma się na karku byłą narzeczoną, nazistów z Illinois, policję czy muzyków country.

11. "Dzień świstaka" (1993 r.)

Zgorzkniały prezenter telewizyjnej prognozy pogody, Phil, wyjeżdża do miasteczka Punxsutawney, żeby relacjonować coroczne Święto Świstaka - przepowiadające (lub nie) nadejście wiosny. Wieczorem dochodzi do wniosku, że to najgorszy dzień w jego życiu. Kiedy budzi się następnego ranka, z przerażeniem stwierdza, że znów jest ten sam dzień. Dla Phila czas stanął w miejscu i musi przeżywać wciąż to samo.

Przyjemny i oryginalny film, idealny na poprawę humoru. Mimo, iż jest to komedia to zmusza do pewnych przemyśleń w swoim genialnie poprowadzonym scenariuszu.

12. "Ze śmiercią jej do twarzy" (1992 r.)

Madaline Ashton (Meryl Streep) jest aktorką, której przybywa więcej zmarszczek niż dobrych ról filmowych. Helen Sharp (Goldie Hawn) to dawna przyjaciółka, która straciła wszystkich narzeczonych na jej rzecz. Niepowodzenia w miłości Helen rekompensuje sobie obżarstwem, w krótkim czasie podwajając swoją wagę. Ernest (Bruce Willis) - mąż Madeline, wzięty chirurg plastyczny, spędza noce przy drinku - przeklinając chwilę, w której poznał swoją żonę. Tu wkracza czarodziejka, która z pomocą niezwykłego specyfiku zmienia ich życie i śmierć na zawsze.

Kwintesencja czarnego humoru i piękny pojedynek aktorski Meryl Streep i Goldie Hawn.

13. "Big Lebowski" (1998 r.)

Wyborna komedia braci Coen. Przedstawia historię Jeffa Lebowskiego, który padł ofiarą fatalnej pomyłki. Dwóch zbirów włamuje się do mieszkania zasiedziałego w latach 70-tych, zblazowanego, bezrobotnego Jeffa Lebowskiego, każącego się nazywać The Dude, w głębokim przekonaniu, że napadają na Jeffa Lebowskiego, milionera z Pasadeny. Ofiara pomyłki odwiedza bogatego imiennika w celu otrzymania rekompensaty za zniszczony (obsikany przez włamywaczy) dywan. The Dude oraz jego kumpel, Walter, nie dostają perskiego dywanu, po który przyszli, za to wplątują się w czarną komedię pomyłek, wymuszeń, moralnego zdegenerowania, fałszerstw, seksu i narkotyków.

Nie przegap: >> Jeff Bridges znów jako The Dude. Powstanie "Big Lebowski 2"? <<

14. "Kłamca kłamca" (1997 r.)

Fletcher Reid (w tej roli Jim Carrey) jest doskonałym prawnikiem i notorycznym kłamcą. Nie podoba się to jego synowi Maksowi, który podczas swoich urodzin zdmuchując świeczki na torcie życzy sobie aby ojciec choć przez 24 godziny powstrzymał się od okłamywania ludzi. Ku zaskoczeniu chłopca jego życzenie się spełnia. Niestety, fakt ten rujnuje życie Fletchera, którego prawdomówność może kosztować karierę.

15. "Jay i Cichy Bob kontratakują" (2001 r.)

Jay i Cichy Bob, znani jako postacie drugoplanowe z filmów Kevina Smitha ("Clerks - Sprzedawcy"), tutaj awansują do rangi głównych bohaterów. Jay jest chudy i gadatliwy, Bob to grubas, który nic nie mówi. Obaj mieszkają w New Jersey i wystają całe dnie pod sklepem spożywczym handlując ziołem. Jay zabija czas opowiadając sprośności, to klasyczny erotoman-gawędziarz. W filmie "W pogoni za Amy" Jay i Bob zostali bohaterami komiksu. Teraz dowiadują się przypadkiem, że komiks jest ekranizowany w Hollywood. Po dłuższej chwili do ich ospałych mózgów dociera idea, że ktoś powinien im za to zapłacić. Ruszają więc do Kalifornii, aby upomnieć się o swoje. Podróż przez całe Stany to dla nich wyzwanie nie lada, bo całe życie spędzili stojąc pod sklepem i nic nie wiedzą o Bożym świecie. Wszystkie drogi prowadzą jednak do Hollywood, więc Jay i Bob w końcu tam dotrą - angażują się po drodze w mnóstwo filmowych sytuacji i poznają zastępy znanych postaci amerykańskiego kina.

16. "How high: Super zioło" (2001 r.)

Komedia z udziałem dwóch gwiazd muzyki hip-hop: Redmana i Method Mana. Jamal (Redman) i Silas (Method Man), dwaj całkiem zwyczajni uczniowie college'u, wchodzą w posiadanie pewnej magicznej substancji do palenia. Dzięki jej działaniu chłopcy uzyskują rewelacyjny, najlepszy w szkole, wynik egzaminów maturalnych, wskutek czego dostają się na bardzo prestiżową wyższą uczelnię - Uniwersytet Harvarda. Styl życia typowego studenta Harvardu nie do końca im odpowiada, ale dzięki magicznej substancji radzą sobie całkiem dzielnie. Jednak pewnego dnia zapasy tego specyfiku się kończą i muszą sobie poradzić bez niej.

17. "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej" (2006 r.)

Film to parodia dokumentu przedstawiająca Borata, "szóstego co do popularności człowieka" w Kazachstanie i dziennikarza państwowej telewizji, który dla powiększenia dobrobytu swojego narodu chce u źródeł zaczerpnąć wiedzy o kulturze amerykańskiej. Borat, zawsze w asyście swojego otyłego producenta, rzuca się znienacka na nowojorczyków na ulicy, aby ich całować na powitanie zgodnie z kazachskim zwyczajem. Spotyka też miłość swojego życia - CJ Parker ze "Słonecznego Patrolu", czyli Pamelę Anderson. Zamierza poślubić swą boginię w stylu kazachskim (co się wiąże, między innymi z użyciem jutowego worka). Sprośny film, dzieło błyskotliwego społecznego satyryka, demonstrujące rasizm rozrastający się bujnie na podłożu tępego konformizmu i zaciekłej bigoterii.

Film otrzymał nawet nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Scenariusz Adaptowany.

18. "Sok z żuka" (1988 r.)

What did you expect? You're dead.

Do domu zamieszkiwanego przez parę duchów wprowadzają się nowi właściciele. Zjawy, chcąc się ich pozbyć, wzywają z zaświatów bioegzorcystę - Beetlejuice'a.

Surrealistyczna mieszanka komedii i makabry, czyli Tim Burton w najlepszej formie. Genialne aktorstwo, powalająca charakteryzacja i scenografia oraz specyficzny, niepowtarzalny klimat

19. "Mroczne cienie" (2012 r.)

Ukarany przez mściwą wiedźmę Barnabas wstaje z grobu po dwustu latach i trafia w szalone lata 70., których zupełnie nie rozumie. Znów witamy w krainie Tima Burtona, tym razem w połączeniu gotyckiego horroru z absurdalną komedią.

20. "Kac Vegas" (2009 r.)

Czterech dobrych kumpli wyrusza na wieczór kawalerski do Las Vegas. Następnego ranka dopada ich kac-gigant, przyszły pan młody znika, a pozostali nie pamiętają, co się stało. Wyruszając na poszukiwanie kolegi, odkrywają, że jeden z nich poślubił striptizerkę, drugi miał doświadczenie homoseksualne, a wszystkich czterech ściga lichwiarz - bandyta.

Film otrzymał Złotego Globa w kategorii najlepsza komedia oraz doczekał się dwóch kontynuacji.

21. "Co robimy w ukryciu" (2014 r.)

Fenomenalny film z gatunku mockumentary w reżyserii mistrza komedii Taiki Waititiego.

Viago (379 l.), Deacon (183 l.), Vladislav (862 l.) i Petyr (8000 l.) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.

22. "Thor: Ragnarok" (2017 r.)

Thor zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony młota musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej i wszechpotężnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok - "zmierzch bogów", zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Przedtem jednak musi stanąć do gladiatorskiego pojedynku na śmierć i życie z byłym sprzymierzeńcem i członkiem drużyny Avengers niesamowitym Hulkiem.

Wszystkie filmy wchodzące w skład Kinowego Uniwersum Marvela słyną ze swojego niepowtarzalnego poczucia humoru, jednak jeśli musimy wybrać tylko jeden, jest to zdecydowanie trzecia część przygód nordyckiego Boga Piorunów "Thor: Ragnarok" w reżyserii wspomnianego już wcześniej Taiki Waititiego.

23. "Deadpool" (2016 r.)

Jak już jesteśmy przy temacie kina superbohaterskiego, grzechem byłoby nie wymienić genialnego "Deadpoola" z Ryanem Reynoldsem w roli głównej.

Wade Wilson niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako Deadpool i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.

Sprośne i czarne jak węgiel poczucie humoru, łamanie czwartej ściany, satyra na kino (w dużej mierze to z gatunku superhero, jednak nie tylko), cała masa easter eggów - wszystko to znajdziecie w tym filmie, w którym nawet napisy początkowe wywołują salwę śmiechu. Must watch nie tylko dla fanów adaptacji Marvela.

24. "American pie" (1999 r.)

Jak już o sprośnym poczuciu humoru mowa - czas na kultową już, choć i  mocno kontrowersyjną serię filmów "American pie", która doczekała się aż ośmiu kontynuacji.

Film, w dużym skrócie, przedstawia perypetie licealistów, którzy mają poważny, fundamentalny problem. Są bardzo młodzi, chcą zdobywać świat, lecz najpierw muszą pokonać barierę dziewictwa. Zniecierpliwieni młodzi chłopcy przekonują się, że droga do świata seksu jest pełna komplikacji, pułapek a także upokorzeń. Czasem, niestety, kończy się ona nieodwzajemnioną miłością.

Wśród nastolatków seria po dziś dzień cieszy się olbrzymią popularnością, a o słynnej postaci Stiflera słyszał już chyba każdy.\

Zobacz też: >> TOP 15: Młodzieżowe filmy, które warto obejrzeć, najlepsze filmy dla nastolatków  <<

25. "Wywiad ze słońcem narodu" (2014 r.)

Film, który w chwili premiery wzbudzał olbrzymie kontrowersje z uwagi na podejmowany temat. Opowiada on bowiem historię gwiazdora talk shawDave'a Skylark'a (w tej roli genialny James Franco), który wraz ze swoim producentem Aaronem Rapoportem (Seth Rogen) umawia się na jedyny na świecie wywiad z dyktatorem północnej Korei Kim Dzong Unem. Kiedy jednak CIA dowiaduję się o tym postanawia zlecić im zabójstwo Kima

Film przepełniony tak dużym stężeniem absurdalnego i sprośnego poczucia humoru, że nie jest on możliwy do przetrawienia dla wszystkich. Dodatkowo po seansie, albo zapałacie uwielbieniem do piosenki Katy Perry "Firework", albo znienawidzicie ją na amen. Jednakże z całego serca polecamy!

26. "Zgon na pogrzebie" (2007 r.)

Członkowie pewnej dysfunkcjonalnej angielskiej rodziny spotykają się na pogrzebie seniora rodu. W uroczystości bierze też udział mężczyzna, który domaga się sporej sumy za utrzymanie w tajemnicy wielkiego sekretu zmarłego. Jego dwaj synowie postanawiają zrobić wszystko, aby tajemnica nie wyszła na jaw. Okazuje się jednak, że sprawy się komplikują, a spokojna uroczystość zmienia się w totalną katastrofę. Przezabawna komedia, która jest w stanie rozłożyć na łopatki absolutnie każdego.

27. "Kochanie poznaj moich kumpli" (2011 r.)

Film z gatunku buddy movie, czyli konkretniej - film o przygodach grupy kumpli. Historia rozpoczyna się niewinnie, bo od zaproszenia na wesele, a kończy totalną katastrofą z owcą w sypialni i przyszłą teściową na haju. Ta komedia wszystkich możliwych życiowych pomyłek sprawi, że dwa razy się zastanowisz, zanim powiesz sakramentalne "tak".

28. "Ted" (2012 r.)

Kolejny przykład gatunku buddy movie, tylko tym razem do czynienia mamy z młodym mężczyzną i jego przyjacielem... misiem. Ale od początku:

Mały John z całych sił pragnął, by jego pluszowy miś Ted ożył. I tak się stało, a Ted dorósł razem z Johnem. Teraz obaj lubią strzelić sobie browarka, zapalić zioło i jednakowo bimbają na obowiązki. Z tym tylko, że Ted wysyła do firmy zabawkarskiej skargi, bo uszyto go bez pewnego ważnego męskiego organu, a John znalazł sobie dziewczynę. I to właśnie Lori ma tak dosyć pyskatego pluszaka, sprowadzającego do domu różne panienki, że stawia Johnowi warunek: Ted musi się wynieść z ich życia. Ale jak rozstać się z kimś, kto czasem bywa cyniczny i złośliwy, ale towarzyszy ci od lat i jest twoim najlepszym kumplem?

29. "Poznaj mojego tatę" (2000 r.)

Pielęgniarz Greg Focker postanawia poprosić o rękę swoją narzeczoną, Pam. Niestety, ta woli, aby Greg oświadczył się w tradycyjny sposób, czyli o jej rękę poprosił ojca. Nie mając wyboru, Greg wraz z narzeczoną wybiera się poznać przyszłych teściów. Na miejscu jednak okazuje się, że zdaniem ojca Pam nie nadaje się na męża dla jego ukochanej córki i na każdym kroku stara mu się to udowodnić. Pobyt u rodziców Pam staje się dla Grega piekłem na ziemi.

"Poznaj mojego tatę" to rodzinne relacje przedstawione w krzywym zwierciadle, które wywołują szczery śmiech i sympatię do głównych bohaterów. Przezabawna familijna parodia, a duet Ben Stiller - Robert De Niro to strzał w dziesiątkę.

30. "Za jakie grzechy dobry Boże?" (2014 r.)

Absolutne mistrzostwo francuskiej komedii.

To historia czterech pięknych córek na wydaniu i jednego marzenia ich konserwatywnych (i "lekko" rasistowskich) rodziców - aby dobrze wyszły za mąż. Tak się jednak składa, że wybrankami ich ukochanych latorośli są kolejno Żyd, Arab, Chińczyk i młody mężczyzna prosto z samego serca Czarnej Afryki. Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia i religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

31. "Miłość aż po ślub" (2017 r.)

Juliette zawodowo zajmuje się organizacją ślubów, choć sama jest zadowoloną z życia singielką. Facetów traktuje dość rozrywkowo i w beztroski sposób korzysta z własnych wdzięków. Szczególnie, że w dzieciństwie była szkolnym "brzydkim kaczątkiem". Wszystko jednak zmienia się, gdy okoliczności zmuszają ją do organizacji wesela Alexii, znienawidzonej koleżanki z podstawówki. Co gorsza narzeczonym Alexii okazuje się być Mathias, uroczy facet, z którym Juliette spędziła niedawno upojną noc. Trzeba być nie lada zawodowcem, by zorganizować szczęście wrednej krowie i mężczyźnie, którego się kocha.

32. "Alibi.com" (2017 r.)

Firma Grega, o nazwie Alibi.com, to istny strzał w dziesiątkę. Idealna propozycja dla każdego, kto ma coś do ukrycia. Skaczesz na boki, migasz się w pracy, unikasz teściowej - Alibi.com zapewni Ci wymówkę na każdą okazję. Jednak życie w końcu mści się na przebiegłym krętaczu, albowiem zakochuje się on po uszy w przepięknej Flo, która jak się szybko okaże - najbardziej na świecie nie znosi kłamstwa. Co robi więc Greg, by ukryć swoją profesję? Rzecz jasna to co potrafi najlepiej, czyli kłamie jak z nut. Wkrótce jednak sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że ojciec ukochanej jest... jednym z jego klientów.

33. "Wszystko zostanie w rodzinie" (2015 r.)

Choć część pierwsza - o tytule "Wszystko zostanie w rodzinie 1/2" - była naprawdę udanym i zabawnym filmem, to dopiero druga część, z "przeuroczą" rasistowską babcią, dosłownie rozkłada na łopatki.

Zakochani po uszy Sonia i Franck zapraszają paczkę znajomych na wakacje w słonecznej Brazylii. Ekipa zamieszka w luksusowym hotelu, którego właścicielem jest pozbawiony poczucia humoru ojciec Sonii – Alain, już od początku traktujący kandydata na zięcia z dużą rezerwą. Wkrótce spokój i ekologiczna atmosfera wakacyjnego raju zostaną wystawione na ciężką próbę. Do hotelu przybywają kumple Francka: wiecznie uganiający się za dziewczynami Sam, ekscentryczny pasjonat komputerów Ernest oraz postrzelony operator kamery Alex wraz ze swoją zadziorną dziewczyną Estelle. Ich wymarzone wakacje to sporty ekstremalne, samba do białego rana i dzikie imprezy. Tymczasem Franck planuje oświadczyć się Sonii. Wcześniej musi przekonać do siebie zaborczego ojca dziewczyny. W towarzystwie nieobliczalnych znajomych nic nie idzie tak, jak sobie zaplanował.

34. "Jeszcze dalej niż Północ" (2008 r.)

Philippe Abrams jest naczelnikiem poczty w Salon-de-Provence. Ma synka i żonę Julie o skłonnościach depresyjnych, która marzy, by zamieszkać na Lazurowym Wybrzeżu. Philippe pragnie uszczęśliwić ją za wszelką cenę. Dopuszcza się oszustwa, w nadziei na uzyskanie posady na Riwierze. Niestety, przekręt wychodzi na jaw. Za karę zostaje oddelegowany do Bergues, małego miasteczka na północy Francji.

35. "Jak to robią single" (2016 r.)

Istnieją szczęśliwi single, nieszczęśliwi single i jest jeszcze... Alice. I Robin, Lucy, Meg, Tom oraz David. W Nowym Jorku roi się od singli poszukujących kogoś do pary - nieważne czy pragną miłości na całe życie, rozrywki na jedną noc, czy czegoś pomiędzy jednym a drugim. Tym, co łączy ich wszystkich, miotających się w gąszczu zaczepnych sms-ów i przygód na jedną noc, jest potrzeba zrozumienia, jak to jest tak naprawdę być singlem w świecie pełnym, stale ewoluujących definicji miłości. Poszukiwanie szczęścia w mieście, które nigdy nie śpi dawno nie było tak ekscytujące

Idealny film dla singli (choć nie tylko). To nie tylko przezabawna komedia, ale również pouczający film o tym, że coraz częściej tak skupiamy się na poszukiwaniu drugiej połówki, że zapominamy, że w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o siebie samych

36. "Inna kobieta" (2014 r.)

Nowojorska prawniczka Carly Whitten (Cameron Diaz) twardo stąpa po ziemi. Kiedy przypadkowo odkrywa, że jej, jak sądziła, wymarzony chłopak Mark (Nikolaj Coster-Waldau) ma żonę, mówiąc delikatnie nie jest zachwycona. Sprawy przybierają jednak zupełnie inny obrót, niż można by się było spodziewać, ponieważ kobiety... zaprzyjaźniają się ze sobą. W wyniku tej jakże osobliwej przyjaźni dochodzi do odkrycia kolejnej kochanki. Trzy zdradzone kobiety postanawiają dać nauczkę niewiernemu casanovie. Im więcej dowiadują się na temat Marka, tym lepiej się bawią, a on wpada w coraz większe tarapaty.

37. "Złe mamuśki" (2016 r.)

Młoda i piękna matka cudownych dzieci, żona wspaniałego męża, po prostu perfekcyjna pani domu. To oficjalny wizerunek Amy Mitchell. W rzeczywistości przepracowana i wykończona monotonią matczynych obowiązków Amy ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonych przyjaciółek, wkurzona przez leniwego męża egoistę porzuca gary i pieluchy, a kuchenny fartuch zamienia na seksowną kieckę. I rusza w miasto.  Zakręcone na lokówkę obłudne kury domowe ze szkolnej rady rodziców gotują się z oburzenia, ale Amy nic już nie powstrzyma. Z dziką rozkoszą sieje ferment i zgorszenie, odkrywając przy tym, że szczęśliwa mama to lepsza mama.

38. "RRRrrrr!!!" (2004 r.)

Choć są osoby zarzucające temu filmowi skrajną infantylność i czystą głupotę, my należymy do grona osób zaliczających ten obraz w poczet filmów "tak głupich, że aż śmiesznych". Jest to film zdecydowanie dla koneserów, z jednym z najlepszych polskich dubbingów w historii. 

Znajdujemy się w czasach prehistorycznych, jakieś 35 000 lat p.n.e. Oto historia dwóch plemion, żyjących pośród mamutów, koniozaurów, kurozaurów i innych włochatych stworzeń. Jedno z plemion wiedzie spokojny żywot, ściśle strzegąc sekretnej formuły szamponu do włosów, podczas gdy drugie plemię chce im ten przepis wykraść. Pewnej nocy zdarzy się coś, co zakłóci spokój plemienia posiadającego formułę. Po raz pierwszy w historii ludzkości popełnione zostanie morderstwo. Jak grzeszyli Adam i Ewa wszyscy wiedzą, ale jak doszło do pierwszego morderstwa? Tego dowiecie się z pierwszej komedii prehistorycznej.

39. "Movie 43" (2012 r.)

Seria krótkich filmów komediowych w wykonaniu 11 różnych reżyserów. Czy gwiazdorska obsada plus mega skandal, równa się mega komedia? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami po seansie tego, jakże osobliwego tworu filmowego. Obraz ten, z uwagi na serwowany w film typ poczucia humoru, ma równie wielu przeciwników, co zwolenników. Nie jest to zdecydowanie film dla każdego, jeśli jednak nie przeszkadzają wam kontrowersyjne żarty, z pogranicza tych obleśnych, to jak najbardziej polecamy.

40. "Kung Fury: Pięści czasu" (2015 r.)

Jako wisienkę na torcie serwujemy wam krótkometrażowy film, będący istną paradą absurdu, kiczu i groteski. I to w najlepszym możliwym wydaniu! Bo czy może być coś lepszego niż mieszanka do bólu "ejtisowych" klimatów, Hitlera, Odyna, wikingów i mówiących dinozaurów?

Podczas serii niefortunnych wydarzeń, przyjaciel Kung Fury'ego zostaje zamordowany. Sprawcą jest najgroźniejszy przestępca wszech czasów, mistrz kung fu Adolf Hitler a.k.a Kung Führer. Kung Fury postanawia cofnąć się w czasie do hitlerowskich Niemiec, w celu zabicia Hitlera i skończenia z nazistowskim imperium raz na zawsze.

Zdecydowanie polecamy, prawdziwy rarytas!

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.