Mija rok od premiery klipu "Trofea". Podsiadło opublikował kulisy powstawania wyjątkowego wideo

24.05.2020 10:38
Mija rok od premiery klipu "Trofea". Podsiadło opublikował kulisy powstawania wyjątkowego wideo Fot. Karol Makurat/REPORTER

Utwór "Trofea" Dawida Podsiadły doczekał się najbardziej spektakularnego klipu w karierze muzyka. Artysta zdradził, jak powstawał materiał.

Rok temu Dawid Podsiadło zaprezentował najważniejszy jak do tej pory teledysk w jego karierze. Produkcja z wielkim rozmachem powstała do utworu "Trofea" z albumu "Małomiasteczkowy". Klip został zrealizowany w charakterystycznym stylu Wesa Andersona, reżysera znanego między innymi z nagrodzonego Oscarami "Grand Budapest Hotel".

Dawid Podsiadło "Trofea". Kulisy powstawania klipu

W teledysku Dawid wciela się w rolę prywatnego detektywa, a w materiale zza kulis przyznaje, że jako dziecko marzył o zostaniu policjantem. Historia przedstawiona w klipie opowiada o kolekcjonerach, którzy nie liczą się z konsekwencjami i za wszelką cenę chcą zdobyć wymarzone trofeum. Inspiracją do scenariusza była decyzja rządu o masowym polowaniu na dziki, która poruszyła Dawida.

Przeczytaj także

Część ze scen nakręcono w budynku Polskiej Opery Królewskiej w warszawskich Łazienkach, a narratorem opowieści został sam Jerzy Stuhr. Oprócz tego w klipie pojawił się cały przekrój wybitnych polskich artystów. W "Trofeach" zagrał Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Borys Szyc, Magdalena Cielecka i Agata Buzek. Za reżyserię materiału odpowiada Daniel Jaroszek, z którym Dawid współpracował nie po raz pierwszy. Twórca zdradza, że nigdy nie pracuje przy humorystycznych projektach, a na komediowe akcenty godzi się tylko przy pracy z Dawidem. Jak dowiadujemy się z "mejking ofa":

Daniel ma po prostu bardzo dobrą energię i niezwykły gust. Jego estetyka jest bardzo bliska temu co nas porusza.

Dawid przyznał, że jest wielkim fanem Stuhra i podziwia jego pracę od lat wraz ze swoją mamą. Oboje nie mogli uwierzyć, że aktor zgodził się na udział w projekcie i znajduje się na tym samym planie co oni.

W materiale artysta zdradził również, co kolekcjonował w dzieciństwie oraz do gromadzenia jakich przedmiotów ma słabość do dziś.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.