Pogoda
16.08.2019 22:13

Mumie z Nazca. Czy Maria jest dowodem na istnienie kosmitów?

Na płaskowyżu Nazca w Peru odnaleziono zmumifikowane zwłoki starożytnych, humanoidalnych istot. Czy badania naukowe obalą ostatecznie teorię, że jesteśmy sami w kosmosie?

Mumie z Nazca
foto: kadr z wideo

Chyba każdy słyszał o rysunkach z Nazca – systemie linii, które oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta, rośliny lub figury geometryczne.

Nieprawdopodobne rysunki znajdują się w południowo-zachodniej części Peru, niedaleko miasta Nazca, na obszarze ponad 50 km długości i 14 km szerokości, na czterech płaskowyżach: Palpa, Ingenio, Nazca i Socos.

Peruwiańskie lądowisko UFO

Słynne linie na płaskowyżu Nazca, układające się w ogromne piktogramy stanowią nadal jedną z największych zagadek ludzkości. Jak dotąd nikomu nie udało się jednoznacznie dowieść, jak i w jakim celu zostały stworzone.

To właśnie w tym rejonie, na początku 2016, grupa przypadkowych turystów znalazła kryptę z dziwnymi ciałami. Uwagę odkrywców zwróciła przysypana częściowo piaskiem kamienna pokrywa, pod którą znajdował się tunel prowadzący w głąb do krypty z przerażającymi ciałami. Dokładna lokalizacja grobowca do tej pory utrzymywana jest w ścisłej w tajemnicy.

Archiwum Tajmniec

Na początku zakładano, że tajemnicze znalezisko to kolejne ciała miejscowych szczepów Indian, jakie często znajduje się w tym rejonie świata. Jednak po bliższej analizie okazało się, że cała sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana.

Mumie z Nazca

Mumie znacznie różniły się od siebie wielkością. Trzy z nich były wzrostu dorosłego człowieka a trzy przypominały wymiarami dziecięce lalki.

Każdy z osobników miał trzy nieprawdopodobnie długie palce i mocno zdeformowaną, wydłużoną czaszkę. Skóra osobników przypominała natomiast papier mȃché lub gipsowy odlew i była biało-szara.

Archiwum Tajmniec

Naukowcy nie potrafili ocenić, czy mają do czynienia z tworami sztucznie stworzonymi przez człowieka czy prawdziwymi szkieletami żywych istot.

Gdy portal gaia.com zajmujący się rozwojem duchowym i ezoteryką umieścił w sieci kontrowersyjne nagranie dotyczące badań nad mumiami, w sieci zawrzało.

Mumie z Nasca: Kim jest Maria?

Bardziej szczegółowych badań podjął się Instytut Inkarri w Cuzco. Grupa naukowców pod wodzą dr Edsona Vivanco oceniała, że tylko jedna z mumii posiada ludzkie DNA. W pozostałych pięciu przypadkach wynik nie był jednoznaczny.

Tisulska księżniczka: Czym jest przerażająca mumia znaleziona w rosyjskiej kopalni?
Tisulska księżniczka: Czym jest przerażająca mumia znaleziona w rosyjskiej kopalni?
Przeczytaj także Tisulska księżniczka: Czym jest przerażająca mumia znaleziona w rosyjskiej kopalni?

Analizy niezwykłego znaleziska podjął się również rosyjski uczony dr Konstantin Korotkov z Uniwersytetu w Petersburgu oraz dr Michaił Asjejew – szef departamentu genetycznego Rosyjskiej Akadamii Nauk. To właśnie oni poddali wnikliwej analizie mumie płci żeńskiej, której nadali imię Maria.

Archiwum Tajmniec

Do badań przyłączyła się dr Natalia Załoznaja, analityk medyczny z petersburskiego instytutu MIBS, która po badaniu tomografem stwierdziła, że zmumifikowane zwłoki posiadają wszystkie organy wewnętrzne.

Maria ma po trzy zadziwiająco długie palce u każdej z kończyn oraz punktowe otwory w miejscu uszu (nie posiada małżowin). Wydłużona głowa i duże oczy do złudzenia przypominające te, o których wspominają świadkowie spotkań z obcymi. Szkielet przypomina ludzki, ale niektóre jego fragmenty są mocno zdeformowane.

Archiwum Tajmniec

Dr M.K. Jesse, amerykańska doktor medycyny i uniwersytecki radiolog podczas odkryła kolejną niezwykłą rzecz dotyczącą Marii. Sklepienie czaszki pradawnej kobiety nie miało żadnych płyt i śladów złączeń i jest zbudowane z litej kości, której struktura jest bardzo gęsta.

Badania prowadzone są obecnie w pięciu różnych krajach. Wiek znaleziska datuje się 245 a 410 r.n.e.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Śpiąca Królewna z Palermo – mumia dziewczynki, która porusza oczami

Tagi: Archiwum Tajemnic