Mumie z Nazca. Czy Maria jest dowodem na istnienie kosmitów?

16.08.2019 22:13
Mumie z Nazca|undefined Fot. kadr z wideo

Na płaskowyżu Nazca w Peru odnaleziono zmumifikowane zwłoki starożytnych, humanoidalnych istot. Czy badania naukowe obalą ostatecznie teorię, że jesteśmy sami w kosmosie?

Chyba każdy słyszał o rysunkach z Nazca – systemie linii, które oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta, rośliny lub figury geometryczne.

Nieprawdopodobne rysunki znajdują się w południowo-zachodniej części Peru, niedaleko miasta Nazca, na obszarze ponad 50 km długości i 14 km szerokości, na czterech płaskowyżach: Palpa, Ingenio, Nazca i Socos.

Peruwiańskie lądowisko UFO

Słynne linie na płaskowyżu Nazca, układające się w ogromne piktogramy stanowią nadal jedną z największych zagadek ludzkości. Jak dotąd nikomu nie udało się jednoznacznie dowieść, jak i w jakim celu zostały stworzone.

To właśnie w tym rejonie, na początku 2016, grupa przypadkowych turystów znalazła kryptę z dziwnymi ciałami. Uwagę odkrywców zwróciła przysypana częściowo piaskiem kamienna pokrywa, pod którą znajdował się tunel prowadzący w głąb do krypty z przerażającymi ciałami. Dokładna lokalizacja grobowca do tej pory utrzymywana jest w ścisłej w tajemnicy.

Archiwum Tajmniec Fot. foto: Martin Bernetti/AFP/East News

Na początku zakładano, że tajemnicze znalezisko to kolejne ciała miejscowych szczepów Indian, jakie często znajduje się w tym rejonie świata. Jednak po bliższej analizie okazało się, że cała sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana.

Mumie z Nazca

Mumie znacznie różniły się od siebie wielkością. Trzy z nich były wzrostu dorosłego człowieka a trzy przypominały wymiarami dziecięce lalki.

Każdy z osobników miał trzy nieprawdopodobnie długie palce i mocno zdeformowaną, wydłużoną czaszkę. Skóra osobników przypominała natomiast papier mȃché lub gipsowy odlew i była biało-szara.

Archiwum Tajmniec Fot. foto: Kadr z wideo

Naukowcy nie potrafili ocenić, czy mają do czynienia z tworami sztucznie stworzonymi przez człowieka czy prawdziwymi szkieletami żywych istot.

Gdy portal gaia.com zajmujący się rozwojem duchowym i ezoteryką umieścił w sieci kontrowersyjne nagranie dotyczące badań nad mumiami, w sieci zawrzało.

Mumie z Nasca: Kim jest Maria?

Bardziej szczegółowych badań podjął się Instytut Inkarri w Cuzco. Grupa naukowców pod wodzą dr Edsona Vivanco oceniała, że tylko jedna z mumii posiada ludzkie DNA. W pozostałych pięciu przypadkach wynik nie był jednoznaczny.

Przeczytaj także

Analizy niezwykłego znaleziska podjął się również rosyjski uczony dr Konstantin Korotkov z Uniwersytetu w Petersburgu oraz dr Michaił Asjejew – szef departamentu genetycznego Rosyjskiej Akadamii Nauk. To właśnie oni poddali wnikliwej analizie mumie płci żeńskiej, której nadali imię Maria.

Archiwum Tajmniec Fot. foto: kadr z wideo

Do badań przyłączyła się dr Natalia Załoznaja, analityk medyczny z petersburskiego instytutu MIBS, która po badaniu tomografem stwierdziła, że zmumifikowane zwłoki posiadają wszystkie organy wewnętrzne.

Maria ma po trzy zadziwiająco długie palce u każdej z kończyn oraz punktowe otwory w miejscu uszu (nie posiada małżowin). Wydłużona głowa i duże oczy do złudzenia przypominające te, o których wspominają świadkowie spotkań z obcymi. Szkielet przypomina ludzki, ale niektóre jego fragmenty są mocno zdeformowane.

Archiwum Tajmniec Fot. foto: kadr z wideo

Dr M.K. Jesse, amerykańska doktor medycyny i uniwersytecki radiolog podczas odkryła kolejną niezwykłą rzecz dotyczącą Marii. Sklepienie czaszki pradawnej kobiety nie miało żadnych płyt i śladów złączeń i jest zbudowane z litej kości, której struktura jest bardzo gęsta.

Badania prowadzone są obecnie w pięciu różnych krajach. Wiek znaleziska datuje się 245 a 410 r.n.e.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Śpiąca Królewna z Palermo – mumia dziewczynki, która porusza oczami

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.