Nie żyje mistrz świata w Tetrisa. Miał zaledwie 39 lat

10.01.2021 16:47
Nie żyje mistrz świata w Tetrisa. Miał zaledwie 39 lat Fot. materiały prasowe/Blue Planet Software

Na początku stycznia 2021 roku zmarł Jonas Neubauer, wielokrotny mistrz świata w Tetrisa. Popularny gracz miał tylko 39 lat.

Zmarł siedmiokrotny mistrz świata w Tetrisa

Smutne wieści z zza oceanu - legendarny gracz Jonas Neubauer zmarł w wieku 39 lat. Jak podają jego bliscy na Twitterze, powodem śmierci był "nagły wypadek medyczny". Mężczyzna w trakcie swojej kariery sprawił, że Tetris znów wrócił do łask i stał się popularnym e-sportem.

Polecamy

Jego bliscy pożegnali go, nazywając go "absolutnie najlepszym" i zapowiadając, że więcej szczegółów na temat jego śmierci poznamy już wkrótce:

Neubauer był siedmiokrotnym mistrzem świata w klasycznego Tetrisa. Jak podaje VICE, Neubauer zaczął streamować swoje rozgrywki w 2017 roku jako NubbinsGoody na Twitchu. Na jego śmierć zareagowała spora część e-sportowego świata - w tym oficjalne konto Tetrisa na Twitterze:

To ogromna strata w wielu znaczeniach tego słowa. Nasze serca są teraz z jego rodziną, przyjaciółmi i całą społecznością Tetrisa, która również opłakuje stratę legendy. 

Poniżej możecie zobaczyć jego ostatni, 7. mecz mistrzowski, który Neubauer rozegrał przeciwko Jeffowi Moore'owi:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.