Pogoda
26.02.2020 15:16

Nie żyje polski youtuber. Zginął w wypadku w Tatrach, kręcąc kolejny film

Dominik Socha zarażał widzów entuzjazmem do poznawania gór. Pasja okazała się być jego zgubą: młody youtuber zginął w wyniku upadku w słowackich Tatrach.

mężczyzna w górach podczas śnieżycy
foto: Shutterstock

O śmierci Dominika poinformowały na jego kanale siostry zmarłego, publikując krótki film. Podają w nim okoliczności wypadku.

Jak wynika z wiadomości otrzymanych od zespołu ratowniczego, Dominik i Krzysztof podczas zdobywania Małego Kieżmarskiego Szczytu natrafili na załamanie pogody. Najprawdopodobniej z powodu silnego wiatru i śnieżycy spadli z dużej wysokości, będąc złączeni liną zabezpieczającą.

Do wypadku doszło w piątek, 21 lutego 2020 roku. Ciała młodych Polaków zostały odnalezione pod drogą Filar Grosza.

Dominik Socha, youtuber pokazujący wspinaczkę górką, nie żyje. Zginął w słowackich Tatrach

Filmy Dominika pokazywały odważne, a czasami nawet brawurowe zdobywanie kolejnych szczytów. Youtuber dokumentował swoje przygody w Tatrach Wysokich, pokazał także wejście na Mont Blanc, Eiger i Matterhorn.

Jego filmy zaczynały się ostrzeżeniem, że nie są materiałami instruktażowymi i nie powinno się traktować widocznych zabezpieczeń jako zalecanych i skutecznych ani próbować naśladować.

"

Prezentowane tu techniki wspinaczkowe, asekuracyjne oraz podejście do podejmowania ambitnych przejść w górach NIE SĄ wykładnikiem prawidłowego, godnego naśladowania i zgodnego z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa wykonania. Jest to jedynie relacja z mojej wyprawy. "

Rodzina Dominika podkreśliła, że góry były dla niego drugim domem.

Tagi: Newsy