Pogoda
19.06.2020 10:24

Paweł Jumper usunięty przez serwis YouTube. Powodem „bezpieczeństwo dzieci”

Gdy napisaliśmy, że Paweł Jumper to hit internetu, natychmiast zostaliśmy skarceni przez internautów tłumaczących, że film z Panem Pawłem w roli głównej jest legendą. Gdy do sieci trafiło zremasterowane nagranie, YouTube uznał je za niebezpieczne.

Paweł Jumper
foto: kadr z wideo

W 2006 roku dostęp do internetu nie był jeszcze tak powszedni, jak dzisiaj. W takich właśnie warunkach zadebiutowało krótkie nagranie, w którym Pan Paweł zademonstrował, jak kończy się skakanie rowerem z wysokości ponad metra.

Film błyskawicznie trafił do sers wczesnych internautów, stają się hitem legendą. Miejsce, w którym doszło do skoku stało się celem pielgrzymek, a w sieci zaroiło się od naśladowców. Niektórzy z nich chęć odtworzenia skoku przypłacili życiem.

Paweł Jumper
Paweł Jumper
Przeczytaj także 16-latek chciał powtórzyć wyczyn Pawła Jumpera. Nie żyje

Skok Pana Pawła zyskał drugie życie po opublikowaniu zremasterowanego nagrania, w którym rozdzielczość podwyższono do 1440p, a płynność zwiększono do 60 klatek na sekundę.

Paweł Jumper remaster
Paweł Jumper remaster
Przeczytaj także Paweł Jumper zremasterowany. Legenda polskiego internetu w wysokiej rozdzielczości i 60 klatkach na sekundę

Z nowego odsłony przygody Pawła Jumpera można było cieszyć się tylko kilka dni: film został usunięty z serwisu po uznaniu go za niebezpieczny.

Paweł Jumper usunięty z serwisu YouTube. Film uznano za niebezpieczny

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi zasady pożycia społecznego. Nagranie sprzed niemal 15 lat w chwili swojego powstawania bawiło. Według dzisiejszych standardów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci.

Takiego zdania jest YouTube, który zadecydował o zablokowaniu zremasterowanego Pawła Jumpera. Informację o tym otrzymaliśmy od twórcy nowego filmu.

pawel_jumper_usuniety_02

Paweł Jumper doczekał się  kolejnego, bardziej dopieszczonego remastera: 

 Od decyzji YouTube’a zostało także złożone odwołanie - możliwe więc, że pierwszy remaster Pana Pawła zostanie przywrócony.

Zobacz także: „Ale urwał!” ma już 10 lat. Pamiętacie hit polskiego internetu? 

Czy Paweł Jumper jest niebezpieczny?