Pogoda
25.01.2016 15:04

Pokonał maraton ciągnąc za sobą Mini Countrymana

Co można robić przez blisko 20 godzin z ważącym 1400 kilogramów Mini Countrymanem na torze Silverstone? Na przykład przejść 42 kilometry ciągnąc za sobą właśnie ten samochód...

Pokonał maraton ciągnąc za sobą Mini Countrymana
foto: materiały prasowe

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane w celu zbierania funduszy na 4 akcje charytatywne. W roli głównej wystąpił Ross Edgley, który ramach przygotowań intensywnie trenował przez osiem miesięcy, spożywając codziennie żywność o wartości 6100 kalorii.

Na pokonanie tego dystansu, ciągnąc za sobą samochód przy pomocy odpowiednio mocnej uprzęży, potrzebował 19 godzin, 36 minuty i 43 sekundy. Edgley, 27-latek z Cheshire, wspomina swoje najcięższe chwile podczas maratonu:

"

Najgorszy moment przyszedł o 7 nad ranem. Mimo, że dopiero przebyłem 8 kilometrów, prawie zostałem pokonany przez mróz, zmrok i pół kilometrowy odcinek pod górę. Był moment kiedy nie mogłem przejść więcej niż 30 metrów bez skurczu. Jednak mój organizm zaczął się adaptować. "

Mini Countryman podczas tej próby siłą rzeczy nie spalił ani mililitra paliwa, przy okazji nie emitując niebezpiecznych substancji do atmosfery…

Auto w Polsce dostępne jest w paru wersjach silnikowych. Cennik otwiera One z 1,6-litrowym benzynowym motorem o mocy 98 KM, który kosztuje od 87 400 zł. Z tej samej pojemności inżynierowie wycisnęli w mocniejszych wariantach 122, 190 i 218 KM (John Cooper Works ALL4).

Dla fanów jednostek wysokoprężnych przewidziano 1,6-litrowego turbodiesla o mocy 112 KM lub 2-litrowego wytwarzającego 143 KM. Niezależnie od wersji silnikowej, maksymalny moment obrotowy może trafiać na przednie lub obie osie za pośrednictwem ręcznej lub automatycznej przekładni.

Jak dowiedziono, w razie np. awarii, można ciągnąc za sobą Countrymana przy użyciu własnych mięśni ze średnią prędkością 2,2 km/h. Całkiem przydatna funkcja… Zarezerwowana dla bardzo nielicznych.

Czapki z głów!

Tagi: Duperele Mini