Pogoda
29.05.2020 12:15

Posłowie Konfederacji nagrają płytę. Będzie dostępna także na winylach

W wyniku #hot16challenge politycy poczuli się pewniej w muzycznej odsłonie. Na fali popularności amatorskiego rapu, posłowie Konfederacji wydadzą płytę.

Dobromir Sośnierz
foto: Michal Wozniak/East News

Dzięki wyzwaniu #hot16challenge2 artystom i ich fanom udało się zebrać około 3,5 miliona złotych na walkę z koronawirusem. Filmy z kolejnymi rapowymi zwrotkami stawały się przez ostatnie tygodnie hitami internetu i nie schodziły z ust komentujących. W zabawę włączyli się nie tylko muzycy związani ze środowiskiem hip-hopowym. Wyzwanie podjęła stara gwardia gwiazd polskiej muzyki jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk czy Beta Kozidrak oraz młodsze pokolenie na czele z Dawidem Podsiadło czy Krzysztofem Zalewskim.

Posłowie Konfederacji nagrają płytę

Poza muzykami za rapowanie wzięli się też youtuberzy, celebryci, a nawet politycy. Największe zamieszanie w mediach wywołała "szesnastka" o "ostrym cieniu mgły" w wykonaniu samego prezydenta Andrzeja Dudy. Wyzwanie przyjął także Janusz Korwin-Mikke oraz kilku innych posłów Konfederacji w tym Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Sławomir Mentzen i Dobromir Sośnierz. 

Krzysiek Sokołowski
Krzysiek Sokołowski
Przeczytaj także Wokalista Nocnego Kochanka nagrał #hot16challenge2. Skomentował dla nas występ: "Jestem pozytywnie zawiedziony"

Politycy zachęceni licznymi publikacjami na ich temat oraz rosnącą liczbą wyświetleń nagrywanych filmów postanowili pójść o krok dalej i kontynuować muzyczną karierę. Jak czytamy na Interii, posłowie Konfederacji na stałe chcą zapisać się w historii rap gry i nagrają płytę. Materiał ma ukazać się na CD oraz winylu, a część dochodów ze sprzedaży najprawdopodobniej zostanie przekazany na walkę z koronawirusem.

W rozmowie z portalem, Konrad Berkowicz wyjaśnił:

"

Są silne naciski, żebyśmy to zrobili. Ktoś mógłby traktować to jako czystą zabawę, ale te piosenki to manifest polityczny. Różnią się od przemówień w Sejmie, bo często mają większe zasięgi. "

Politycy mają zamiar wydłużyć swoje rap zwrotki, które znamy z ich wcześniejszych nagrań. Posłowie podkreślają, że nie wydadzą płyty pod szyldem Konfederacji, jednak szukają sposobu, jak mimo to wypromować przy okazji premiery swoją partię. Artur Dziambor przypuszcza, że gotowy materiał będzie sprzedawany za pośrednictwem aukcji internetowych.

W sieci zaczęły już pojawiać się memy przedstawiające polityków w roli raperów.

Foto: Tadeusz Wypych/REPORTER/ EastNews
Foto: Tadeusz Wypych/REPORTER/ EastNews
Przeczytaj także Majka Jeżowska mistrzynią #hot16challenge? Internauci są zachwyceni jej rapem [WIDEO]