Pogoda
14.09.2016 10:44

Powstanie tor szkoleniowy w Krakowie

Właśnie rusza budowa Moto Park Kraków. Za inwestycją stoi Michał Kościuszko. Obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec 2016 roku.

Powstanie tor szkoleniowy w Krakowie
foto: Moto Park Kraków

Tor szkoleniowy powstanie przy ulicy Rzepakowej w Przylasku Rusieckim. Ma mieć długość ponad 800 metrów. Powstać mają również trzy płyty poślizgowe, odcinek szutrowy, dwie sale wykładowe oraz hala o powierzchni 400 metrów kwadratowych. W tej ostatniej miałyby odbywać się większe wydarzenia sportowe. Obiekt będzie dostosowany do przeprowadzania treningów dla samochodów, motocykli oraz gokartów.

Utytułowany kierowca wyścigowy prowadzi własną szkołę doskonalenia jazdy. Dlatego też na terenie nowego ośrodka poza nauką doskonalenia techniki jazdy, odbywać się będą zawody sportowe, a także wydarzenia motoryzacyjne, o czym wspomniał sam Michał Kościuszko:

"

Już niebawem będzie mi niezmiernie miło zaprosić Was do odwiedzenia długo oczekiwanego obiektu szkoleniowego w Krakowie. Będziemy organizować szkolenia, eventy motoryzacyjne i zawody. Moto Park Kraków to nie jest klasyczny tor wyścigowy, skupiamy się na trenowaniu techniki jazdy i dobrej zabawie. Już niedługo każdy kto ma choć trochę oktanów we krwi będzie mógł szlifować swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach. Bądźcie z nami i śledźcie nasz profil! Do zobaczenia na torze! "

W związku z rozpoczęciem prac, Moto Park Kraków opublikował na swoim profilu na Facebooku pierwsze zdjęcie z placu budowy:

Obecnie pod nadzorem Michała Kościuszko można doskonalić techniki jazdy na obiekcie Motordrom Kraków, znajdującym się przy ulicy Stella-Sawickiego w Krakowie, w dzielnicy Nowa Huta. Na terenie o powierzchni ponad 2200 metrów kwadratowych znajdziemy między innymi nawadnianą płytę podłogową oraz zakręt poślizgowy. W okresie zimowym można sprawdzić swoich sił na tzw. „śnieżnym torze”.

Michał Kościuszko swoją karierę rozpoczął jako 15-latek, na co duży wpływ miał jego ojciec – Jan Kościuszko, który niegdyś był kierowcą rajdowym i wyścigowym. Obecnie Michał jest reprezentantem Lotos Dynamic Rally Team.

Pierwsze szkolenia na nowym obiekcie mają się odbyć jeszcze przed końcem 2016 roku.

Tagi: Duperele