Pracownicy Snapchata podglądali sobie prywatne dane użytkowników

Michał Tomaszkiewicz
27.05.2019 11:23
Pracownicy Snapchata podglądali sobie prywatne dane użytkowników Fot. materiały prasowe

Część pracowników Snapchata nadużywała uprawnień i szpiegowała wybranych użytkowników platformy, nielegalnie przeglądając dane chronione jako osobowe.

W sieci nie można nikomu ufać. Nawet dużym serwisom społecznościowym. Okazało się, że część pracowników Snapchata wykorzystywała dostęp do danych platformy, żeby szpiegować użytkowników.

O nadużyciach donieśli serwisowi Motherboard byli pracownicy aplikacji społecznościowej. Według ich relacji, Snapchat opracował narzędzia pozwalające w prosty sposób zobaczyć wszystkie informacje dotyczącego danego konta.

SnapLion powstał z myślą o konieczności udostępnienia danych o użytkowniku w przypadku otrzymania wiążącego prawnie nakazu od organów ścigania.

Przeczytaj także

Pokazywało on dane osobowe podane przy rejestracji, lokalizację zapisaną według wskazań GPS, zapisane Snapy i inne informacje osobiste.

Pracownicy Snapchachu szpiegowali użytkowników

Część pracowników Snapchata miała wykorzystywać to narzędzie, żeby prześwietlać profile użytkowników, które zwróciły ich uwagę. Na przykład osób, które po prostu się spodobały.

Snapchat oficjalnie skomentował sprawę:

Ochrona prywatności jest w Snapie bardzo ważna. Przechowujemy minimalną ilość danych użytkownika i mamy ścisłe zasady kontrolowania wewnętrznego dostępu do tych informacji. Nieautoryzowany dostęp do jakichkolwiek danych jest wyraźnym złamaniem zasad prowadzanie przez nad biznesu i, jeśli wykryty, prowadzi do natychmiastowego zwolnienia winnego.

Zobacz także: Snapchat Stories będziemy oglądać też na Tinderze 

SnapLion jest dostępny dla pracowników zajmujących się walką z cyberprzemocą. Narzędzie pomaga w wyszukiwaniu potencjalnie szkodliwych treści udostępnianych na Snapchacie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.