Przeciwnicy 5G próbowali zniszczyć maszt operatora. Złapano ich ze szlifierką w rękach

04.10.2019 13:31
Przeciwnicy 5G próbowali zniszczyć maszt operatora. Złapano ich ze szlifierką w rękach Fot. Shutterstock

Sieć komórkowa piątej generacji budzi wśród części Polaków ogromne kontrowersje. W całym kraju odbywały się protesty przeciwko technologii, która zdaniem przerażonych ludzi „ugotuje im mózgi”. Część z nich postanowiła przejść od słów do czynów i próbowała zniszczyć nadajnik operatora komórkowego.

Sieci 5G mają wprowadzić zupełnie nową jakość w sposobie korzystania z mobilnego transferu danych. Osiągana szybkość transmisji danych ma zawstydzać nawet połączenia światłowodowe.

Można to sprawdzić w praktyce w Warszawie, gdzie Orange uruchomił testowo kilka masztów 5G. Szczęśliwcy, którym udało się skorzystać z możliwości sieci, osiągali realne prędkości pobierania na poziomie 900 Mbps.

Przeczytaj także

Strach przed 5G popycha ludzi do coraz drastyczniejszych działań. Sieć Play powiadomiła właśnie, że policja zatrzymała członków bojówki „Anty 5G” próbujących zniszczyć masz sieci w Krakowie.

Bojówka „Anty 5G” próbowała zniszczyć masz komórkowy w Krakowie

Osoby złapane przez policję kojarzone są z funkcjonowaniem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prawo do Życia, w których szeregach znajduje się wiele przeciwników 5G.

Witek Tomaszewski z Play opublikował zrzuty ekranu pokazujące wypowiedzi osób zaangażowanych w akcję ataku na maszt operatora.

Zatrzymany przez policję mężczyzna deklarował, że weźmie całą winę na siebie. Prezes funkcjonowaniem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prawo do Życia pisał z kolei, że według niego za zniszczenie masztu nie będzie groziła żadna odpowiedzialność, gdyż zgodnie z prawem można zniszczyć czyjąś własność ratując coś znacznie cenniejszego. W domyśle – ludzkie życie.

Zobacz także: Polska zbiórka na czapkę chroniącą przed 5G. Powstała, bo „naukowcy grzmią na alarm” 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.