„Wiedźmin” za darmo. Cały serial udostępniony legalnie w sieci

23.12.2019 14:00
Wiedźmin|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Jeszcze na żaden serial Netfliksa nie czekaliśmy tak niecierpliwie, jak na „Wiedźmina”. Nowe podejście do pokazania przygód Geralta z Rivii miało pokazać, że Biały Wilk zasługuje na coś więcej, niż siermiężny polski serial z 2001 roku. Wszystkie jego odcinki można zobaczyć za darmo w internecie.

„Wiedźmin”, mimo że został nakręcony po angielsku i z anglosaskim filtrem nałożonym na wywodzącą się ze słowiańskiej mitologii prozę Andrzeja Sapkowskiego, przez większość widzów z naszego kraju postrzegany jest jako polski serial, bardziej nasz niż nawet nakręcony przez Agnieszkę Holland „1983”.

O tym, jak ważna jest to dla Polaków produkcja wiedział także Netflix, organizując w Polsce oficjalną premierę z aktorami grającymi w serialu. Szczęśliwcy, którzy przeżyli Próbę Traw, mogli obejrzeć pierwsze trzy odcinki „Wiedźmina” na kilka dni przed udostępnieniem ich w serwisie VoD.

Przeczytaj także

Mało osób wie, że serial „Wiedźmin” dostępny jest do obejrzenia całkowicie za darmo i bezgranicznie legalnie w internecie. Wszystkie 13 odcinków.

„Wiedźmin” online za darmo. Wszystkie odcinki udostępnione przez TVP

Pierwsze podejście do ekranizacji „Wiedźmina” miało miejsce w 2001 roku. Wyprodukowany wtedy w Polsce serial z Michałem Żebrowskim w roli Geralta z Rivii.

Entuzjazm fanów został niestety szybko ugaszony przez możliwości polskiej kinematografii, która pod względem technicznym pozostawała daleko w tyle za specjalizującym się w widowiskowych obrazach Hollywood. W rezultacie otrzymano opowieść na miarę naszych możliwości, w której najjaśniej świecił Żebrowski. Większość oglądających zgadzała się, że jako Geralt wyglądał znakomicie.

Jeśli nie wiedzieliście jeszcze całego serialu TVP, bądź chcielibyście go porównać z produkcją Netfliksa (jest zaskakująco dużo podobieństw), możecie to zrobić całkowicie za darmo. Na stronie vod.tvp.pl udostępniono wszystkie 13 odcinków, wystarczy przejść pod adres i kliknąć przycisk „play”.

Zobacz także: „Wiedźmin”: polscy internauci przegrali z piratami. Nie udał się trolling stulecia 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.