„Wiedźmin” za darmo. Cały serial udostępniony legalnie w sieci

23.12.2019 14:00
„Wiedźmin” za darmo. Cały serial udostępniony legalnie w sieci Fot. materiały prasowe Netflix

Jeszcze na żaden serial Netfliksa nie czekaliśmy tak niecierpliwie, jak na „Wiedźmina”. Nowe podejście do pokazania przygód Geralta z Rivii miało pokazać, że Biały Wilk zasługuje na coś więcej, niż siermiężny polski serial z 2001 roku. Wszystkie jego odcinki można zobaczyć za darmo w internecie.

„Wiedźmin”, mimo że został nakręcony po angielsku i z anglosaskim filtrem nałożonym na wywodzącą się ze słowiańskiej mitologii prozę Andrzeja Sapkowskiego, przez większość widzów z naszego kraju postrzegany jest jako polski serial, bardziej nasz niż nawet nakręcony przez Agnieszkę Holland „1983”.

O tym, jak ważna jest to dla Polaków produkcja wiedział także Netflix, organizując w Polsce oficjalną premierę z aktorami grającymi w serialu. Szczęśliwcy, którzy przeżyli Próbę Traw, mogli obejrzeć pierwsze trzy odcinki „Wiedźmina” na kilka dni przed udostępnieniem ich w serwisie VoD.

Przeczytaj także

Mało osób wie, że serial „Wiedźmin” dostępny jest do obejrzenia całkowicie za darmo i bezgranicznie legalnie w internecie. Wszystkie 13 odcinków.

„Wiedźmin” online za darmo. Wszystkie odcinki udostępnione przez TVP

Pierwsze podejście do ekranizacji „Wiedźmina” miało miejsce w 2001 roku. Wyprodukowany wtedy w Polsce serial z Michałem Żebrowskim w roli Geralta z Rivii.

Entuzjazm fanów został niestety szybko ugaszony przez możliwości polskiej kinematografii, która pod względem technicznym pozostawała daleko w tyle za specjalizującym się w widowiskowych obrazach Hollywood. W rezultacie otrzymano opowieść na miarę naszych możliwości, w której najjaśniej świecił Żebrowski. Większość oglądających zgadzała się, że jako Geralt wyglądał znakomicie.

Jeśli nie wiedzieliście jeszcze całego serialu TVP, bądź chcielibyście go porównać z produkcją Netfliksa (jest zaskakująco dużo podobieństw), możecie to zrobić całkowicie za darmo. Na stronie vod.tvp.pl udostępniono wszystkie 13 odcinków, wystarczy przejść pod adres i kliknąć przycisk „play”.

Zobacz także: „Wiedźmin”: polscy internauci przegrali z piratami. Nie udał się trolling stulecia 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.