Wyciekły informacje o Cyberpunku 2077

Michał Tomaszkiewicz
29.09.2016 11:28
Wyciekły informacje o Cyberpunku 2077 Fot. materiały prasowe

CD Projekt stara się trzymać wszystkie wiadomości dotyczące tytułu Cyberpunk 2077 w sekrecie. Twórców zdradziła jednak chęć sięgnięcia po unijne fundusze.

Jak na razie informacji na temat nowej superprodukcji polskiego studia pojawiło się bardzo niewiele. Po rozbudzającej apetyty zapowiedzi wideo sprzed dobrych kilku lat dowiedzieliśmy się tylko w drugiej połowie 2016 roku, że nad grą pracuje już więcej programistów, niż kiedykolwiek miało to miejsce w przypadku Wiedźmina 3.

Twórcy zapowiedzieli także, że świat w nowej grze będzie zdecydowanie większy niż ten z znany z największego hitu studia.

CD Projekt RED uważa pokazaną w trzech częściach historię Geralta z Rivii za zakończoną i kompletną, i nie zamierza wydawać więcej pozycji osadzonych w stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego świecie – wyjątkiem jest GWINT, czyli wiedźmińska gra karciana, z którą wiązane są duże nadzieje na arenie e-sportowej.

Cyberpunk 2077 ma zastąpić Wiedźmina – którego 3. część, Dziki Gon, został uznana za najlepsza komputerową grę wszech-czasów – jak sztandarową produkcję CD Projekt. Dzięki wnioskom o dofinansowanie z programu GameINN (prowadzonego w ramach II etapu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020) dowiedzieliśmy się, nad czym pracuje obecnie CDP RED i ile będzie to studio kosztować.

Jeśli wyczekujecie tego tytułu z zapartym tchem – przed zapoznaniem się ze szczegółami upewnijcie się, że pod ręką macie numer do Trauma Team.

Na liście projektów zakwalifikowanych do 2. etapu oceny – jest ich łącznie 68, a pełną listę można znaleźć w tym dokumencie PDF – znalazły się 4 sygnowane przez CD Projekt i 1 złożony przez GOG.

CDP zabiega między innymi na środki związane z tworzeniem świata przedstawionego w grze Cyberpunk 2077 – koszta zostały wycenione na 9 935 394,75 zł

City Creation - kompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem.

Drugim z projektów zgłoszonych do dofinansowania ze środków unijnych jest stworzenie systemu mającego lepiej przedstawiać mimikę twarzy, mowę ciała i poruszanie się postaci. Na ten cel przewidziano 6 452 510,88 zł

Animation Excellence - kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Twórcy gry Cyberpunk 2077 chcą także, żeby grafika w ich tytule miała jakość porównywalną do produkcji filmowych. To zadanie zostało wycenione na 4 869 327,62 zł.

Cinematic Feel - kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Za 6 677 368,30 zł CD Projekt chce opracować system gry wieloosobowej.

Seamless Multiplayer - kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi.

Do rozpatrzenia załapał się także wniosek złożony przez GOG Poland, powiązaną kapitałowo z CDP. W tym przypadku złożono opiewający na 1 578 855,49 zł projekt mający stworzyć podstawy wykorzystywanego w wielu tytułach – być może także w Cyberpunk 2077 – międzyplatformowego trybu multiplayer.

System generycznego wsparcia cross-platformowej rozgrywki wieloosobowej w grach komputerowych dla najpopularniejszych konsol i systemów operacyjnych.

Jak zapowiada CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 będzie gotowy „gdy będzie gotowy”. O tym, jak zazdrośnie strzeżone są wszystkie informacje na temat gry można się przekonać odwiedzając Twittera tytułu (ostatni wpis z 2013 roku) lub oficjalny profil na Facebooku (który jest po prostu niedostępny).

Czy Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.