Pogoda
29.09.2016 11:28

Wyciekły informacje o Cyberpunku 2077

CD Projekt stara się trzymać wszystkie wiadomości dotyczące tytułu Cyberpunk 2077 w sekrecie. Twórców zdradziła jednak chęć sięgnięcia po unijne fundusze.

Wyciekły informacje o Cyberpunku 2077
foto: materiały prasowe

Jak na razie informacji na temat nowej superprodukcji polskiego studia pojawiło się bardzo niewiele. Po rozbudzającej apetyty zapowiedzi wideo sprzed dobrych kilku lat dowiedzieliśmy się tylko w drugiej połowie 2016 roku, że nad grą pracuje już więcej programistów, niż kiedykolwiek miało to miejsce w przypadku Wiedźmina 3.

Twórcy zapowiedzieli także, że świat w nowej grze będzie zdecydowanie większy niż ten z znany z największego hitu studia.

CD Projekt RED uważa pokazaną w trzech częściach historię Geralta z Rivii za zakończoną i kompletną, i nie zamierza wydawać więcej pozycji osadzonych w stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego świecie – wyjątkiem jest GWINT, czyli wiedźmińska gra karciana, z którą wiązane są duże nadzieje na arenie e-sportowej.

Cyberpunk 2077 ma zastąpić Wiedźmina – którego 3. część, Dziki Gon, został uznana za najlepsza komputerową grę wszech-czasów – jak sztandarową produkcję CD Projekt. Dzięki wnioskom o dofinansowanie z programu GameINN (prowadzonego w ramach II etapu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020) dowiedzieliśmy się, nad czym pracuje obecnie CDP RED i ile będzie to studio kosztować.

Jeśli wyczekujecie tego tytułu z zapartym tchem – przed zapoznaniem się ze szczegółami upewnijcie się, że pod ręką macie numer do Trauma Team.

Na liście projektów zakwalifikowanych do 2. etapu oceny – jest ich łącznie 68, a pełną listę można znaleźć w tym dokumencie PDF – znalazły się 4 sygnowane przez CD Projekt i 1 złożony przez GOG.

CDP zabiega między innymi na środki związane z tworzeniem świata przedstawionego w grze Cyberpunk 2077 – koszta zostały wycenione na 9 935 394,75 zł

"

City Creation - kompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem. "

Drugim z projektów zgłoszonych do dofinansowania ze środków unijnych jest stworzenie systemu mającego lepiej przedstawiać mimikę twarzy, mowę ciała i poruszanie się postaci. Na ten cel przewidziano 6 452 510,88 zł

"

Animation Excellence - kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi. "

Twórcy gry Cyberpunk 2077 chcą także, żeby grafika w ich tytule miała jakość porównywalną do produkcji filmowych. To zadanie zostało wycenione na 4 869 327,62 zł.

"

Cinematic Feel - kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi. "

Za 6 677 368,30 zł CD Projekt chce opracować system gry wieloosobowej.

"

Seamless Multiplayer - kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi. "

Do rozpatrzenia załapał się także wniosek złożony przez GOG Poland, powiązaną kapitałowo z CDP. W tym przypadku złożono opiewający na 1 578 855,49 zł projekt mający stworzyć podstawy wykorzystywanego w wielu tytułach – być może także w Cyberpunk 2077 – międzyplatformowego trybu multiplayer.

"

System generycznego wsparcia cross-platformowej rozgrywki wieloosobowej w grach komputerowych dla najpopularniejszych konsol i systemów operacyjnych. "

Jak zapowiada CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 będzie gotowy „gdy będzie gotowy”. O tym, jak zazdrośnie strzeżone są wszystkie informacje na temat gry można się przekonać odwiedzając Twittera tytułu (ostatni wpis z 2013 roku) lub oficjalny profil na Facebooku (który jest po prostu niedostępny).

Czy Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry