Pogoda
08.07.2020 14:44

„Wykopki” strollowali Dudę. Po debacie podsunęli mu do podpisu kartkę z zaszyfrowanym hasłem „j@?!ć PiS”

Prezydent Andrzej Duda nie cieszy się na Wykopie zbyt dużym poważaniem, popularne są za to memy zarzucające mu podpisywanie wszystkiego co się da bez sprawdzania, co robi. Kilku śmiałków postanowiło zweryfikować, czy tak jest naprawdę, i po debacie TVP w Końskich podsunęło mu kartkę z popularnym w serwisie hasłem wyrażającym negatywny stosunek do partii rządzącej.

Andrzej Duda
foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Społeczność Wykopu dorobiła się własnych zwyczajów i akcji, które zrozumieć można tylko gdy jest się wtajemniczonym kulturowo. „Wykopki” nie wahają się wychodzić ze swoją subkulturą poza łamy internetu, czego przykładek jest akcja wychwalana w serwisie za brawurę i pomysłowość.

Kilku użytkowników Wykopu nie przepadających (delikatnie mówiąc) za prezydentem Andrzejem Dudą wybrało się do Końskich, żeby zabawić się kosztem starającego się o reelekcję polityka. Byli uzbrojeni w kartki, których treść natychmiast rozpoznają bywalcy serwisu, ale dla niewtajemniczonych będzie niezrozumiała.

Symulator Prezydenta 3650
Symulator Prezydenta 3650
Przeczytaj także Symulator Prezydenta 3650. Podpisuj szybko ustawy, albo zostaniesz poinformowany, że złożyłeś rezygnację

Jednemu z internautów udało się podsunąć wydruk pod długopis prezydenta, który zaczął podpisywać, a dopiero po chwili zapytał, o co chodzi z napisem i usłyszał w odpowiedzi, że to postulat Stanisława Żółtka, kandydata który zasłynął ironicznym zaproponowaniem programu menelowe+ Wykop uznał akcję za gigantyczne zwycięstwo i dedykował cały swój trollowski trud ukochanej ojczyźnie.

Internauci dali prezydentowi do podpisania kartkę z zaszyfrowanym hasłem „j@?!ć PiS”

Na łamach Wykopu można wyczytać, że odważna i brawurowa akcja skończyła się odniesieniem ogromnego zwycięstwa. Dla postronnych osób może to być dość problematyczne stwierdzenie, gdyż kartka ze złożonymi przez prezydenta Dudę pozdrowieniami (ostatecznie swojego podpisu na wszelki wypadek nie złożył) wygląda następująco:

duda_wykop_gwiazdki_02

Przebieg wydarzenia został przez internetowych śmieszków opisany w taki sposób:

"

Ogarnijcie tę inbę podczas wczorajszej debaty w Końskich. Kumpel wydrukował kartki z napisem „***** ***”, które pewnie już gdzieś widzieliście. Gdy PAD po skończonej debacie przyjechał na spotkanie z mieszkańcami to jeden od nas poprosił go o podpis, a Andrzej, jak to ma w zwyczaju, machnął „z pozdrowieniami” xD. "

Spora część użytkowników Wykopu jest dumna z tego pokazu obywatelskiego nieposłuszeństwa – temat cieszy się ogromną popularnością. Znalazły się jednak także głosy, że plan nie dość że był źle zaplanowany – w końcu kto poza społecznością Wykopu wie, co znaczy napis „***** ***” – to jeszcze organizatorom akcji nie udało się zebrać podpisu, tylko wpis o pozdrowienia.

Od kilku tygodni na Wykopie trwa walka na znaleziska pomiędzy przeciwnikami i zwolennikami poszczególnych opcji politycznych. Stronę Andrzeja Dudy trzymają przede wszystkim świeże, mające co najwyżej kilka godzin konta, podczas gdy stali bywalcy trzymają raczej stronę Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski też był dziecięcym aktorem. Zobacz urocze zdjęcie z dzieciństwa

***** ***?