24.07.2018 16:41

Blizzard zapowiedział, że powstanie komiks ze świata „Diablo”

Przygotowaniem papierowej wersji opowiadań o Upałym i reszcie wesołej świty zajmie się firma Titan Comics (twórcy komiksowych wersji „Doktora Who” i „Dark Souls”).

Diablo
foto: materiały prasowe

Blizzard nie od dziś używa różnych form artystycznych w celu rozszerzenia swoich magicznych światów „Diablo”, „Warcrafta”, „Starcrafta”, czy ostatnimi czasu „Overwatcha”. Na podstawie tych serii powstały komiksy, książki, gry, a „Warcraft” doczekał się nawet wysokobudżetowego filmu o tym samym tytule. Produkcja jednak nie okazała się być ogromnym hitem komercyjnym, ani artystycznym.

Nie mniej Blizzard wciąż planuje agresywną ekspansję swoich tytułów. Tym razem padło na „Diablo”, którego świat będzie eksplorowany w nowej serii komiksów przygotowywanych we współpracy z firmą Titan Comics, która obecnie wydaje takie pozycje, jak „Doktor Who”, czy „Dark Souls”, czyli zeszyty zainspirowane inną popularną serią gier.

O czym będzie komiks Diablo?

Według pierwszych informacji zdobytych przez serwis DualShockers, komiks ma się pojawić w sprzedaży jeszcze w 2018 roku. „Diablo” będzie mini-serią składającą się z 4 zeszytów. Tu pojawia się rodzimy akcent - rysownikiem komiksów będzie Piotr Kowalski, scenariuszem zajmie się zaś Marv Wolfman. Fabuła ma opowiadać o grupie gorliwych uczonych, którzy udają się na pielgrzymkę w celu odkrycia pochodzenia ludzkości.

Na razie nie wiemy jednak, w jaki sposób komiksy będą nawiązywały do fabuły gier z serii „Diablo”, którą do tej pory zamyka odsłona z numerkiem „3” w tytule. Plotki głoszą jednak, że podczas nadchodzącego Blizzconu, czyli organizowanej przez Blizzarda imprezy, poznamy więcej szczegółów na temat 4. odsłony „Diablo”.

Kiedy premiera komiksu Diablo?

Prawdopodobnie właśnie wtedy dowiemy się również czegoś więcej na temat nowej serii komiksowej osadzonej w świecie gier z serii „Diablo”. Blizzcon 2018 odbędzie się w dniach 2-4 listopada w Los Angeles.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Diablo Komiks