22.08.2018 12:33

Cyberpunk 2077 – nowe screeny, a na nich dresiarze

Cyberpunk 2077 zgodnie z zapowiedziami pokazywany jest na targach Gamescon za zamkniętymi drzwiami. Na osłodę CD Projekt pokazał kilka nowych screenów z gry, w tym z postaciami, które już teraz można nieszczęśliwie spotkać na polskich ulicach. Zdradzono także kilka szczegółów o mechanice zadań.

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasosowe

Czy pojawienie się dresiarza na screenie z Cyberpunka 2077 ma jakiś związek z proponowanymi przez polski rząd ulgami podatkowymi dla producentów gier patriotycznych (a kibice/dresiarze podawani są przecież jako wzór miłowania Ojczyzny), zbyt szybko się zapewne nie dowiemy.

Screen – wraz z kilkoma innymi, zamieszczonym poniżej – pozwala jednak pełniej poczuć klimat gry, która ma być prawdziwym, żyjącym, otwartym światem, w którym rządzi nie tylko pieniądz, lecz także polityka.

cyberpunk_2077_dres_02

Kompendium wiedzy o Cyberpunku 2077 powstało na podstawie relacji z godzinnej sesji rozgrywanej za zamkniętymi drzwiami. Gra, która zbiera entuzjastyczne reakcje, według CD Projekt znajduje się na tak wczesnym etapie rozwoju, że nie można jeszcze pokazać jej szerszej publiczności. Polskie studio dodało nawet, że pokazywany fragment Cyberpunka to tak naprawdę jedyny materiał, który został dokończony w sposób umożliwiający jego prezentację na zewnątrz.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 rozwiązaniami fabularnymi ma przypominać dodatki do Wiedźmina 3

CDP zdradziło na temat Cyberpunka 2077 coś więcej, niż tylko kilka screenów – dociekliwym dziennikarzom udało się wyciągnąć informacje na temat elementów RPG w grze. Jak oświadczył Patrick Mills, quest designer w CD Projekt RED, mają one przypominać (oczywiście pod względem mechaniki) zadania stawiane Getaltowi w dodatkach do Dzikiego Gonu.

CDP chce, żeby gracz mógł poradzić sobie z poszczególnymi wyzwaniami na kilka różnych sposobów, w zależności od tego, jaki ma styl gry, poglądy czy nawet po prostu nastrój. Świat przedstawiony ma żyć własnym życiem – Mills jako przykład tego stwierdzenia powiedział, że przedmioty potrzebne do wykonania zadań będą obecne w świecie cały czas, zamiast pojawiać się w wyznaczonej lokacji po zaakceptowaniu danego zadania.

Cyberpunk 2077

Kiedy będziemy mogli zobaczyć coś więcej, niż tylko zwiastun Cyberpunka 2077, wciąż nie wiadomo. Nie zmienił się też termin premiery gry, która w dalszym ciągu trafi do sprzedaży „gdy będzie gotowa”.

Co sądzicie o dresiarzach w Cyberpunku 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry