11.04.2019 10:57

Sąd oddalił wniosek DanielaMagicala o zamianę więzienia na dozór. Patostreamer nie stawił się na odbycie kary

Sąd Okręgowy w Toruniu nie miał wyrozumiałości dla prośby DanielaMagicala o odpuszczenie mu kary więzienia. Patostreamer proponował objęcie go dozorem policyjnym, a na odbycie kary 82 dni pozbawienia wolności po prostu się nie stawił.

DanielMagical
foto: zrzut ekranu

DanielMagical zatargi z wymiarem sprawiedliwości ma od dłuższego czasu. Gwiazda patologicznych zakamarków internetu została skazana za pobicie mężczyzny na rok więzienia – warunkowo sąd zgodził się na zamianę kary na rok prac społecznych.

Początkowo skazany wywiązywał się z nałożonych na niego obowiązków, podczas walki na imprezie Fame MMA złamał nogę i przestał stawiać się w wyznaczonych terminach na odbywanie kary zastępczej.

Sąd uznał to za złamanie ustaleń dotyczących warunkowego odstąpienia od wymierzenia kary pozbawienia wolności i nakazał DanielowiMagicalowi stawienie się do więzienia na 82 dni – tyle zostało z początkowego wymiaru kary.

patostream
patostream
Przeczytaj także Ile zarabiają polscy patostreamerzy?

DanielMagical nie chce iść do więzienia. Walczy o objecie dozorem elektronicznym

Patostreamer nie zamierzał jednak dostosować się do woli sądu, który 12 lutego 2019 roku utrzymał w mocy decyzję o skazaniu na 82 dni więzienia, a 14 lutego 2019 odrzucił wniosek o wstrzymanie odbycia kary. DanielMagical miał stawić się na odbycie kary 12 marca 2019 roku, jednak tego nie zrobił – zamiast tego złożył wniosek o zamianę pozbawienia wolności na objęcie dozorem elektronicznym.

4 kwietnia 2019 roku w III Wydział Penitencjarny i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych Sądu Okręgowego w Toruniu oddalił tę prośbę. Temida przyznaje, że to zapewne nie koniec sprawy.

"

Daniel Z. nie stawił się w sądzie na ogłoszeniu tej decyzji. Zostanie mu ona dostarczona na piśmie. Jest nieprawomocna i Daniel Z. ma prawo złożyć na nią zażalenie. "

Sędzie zgodził się tym razem na wstrzymanie wykonywanie kary do czasu uzyskania prawomocnego orzeczenia w sprawie objęcia DanielaMagicala dozorem elektronicznym.

Zobacz także: >> Patostreamer DanielMagical i jego matka zatrzymani przez policję za chwalenie ataku na Pawła Adamowicza  <<

Kara więzienia za pobicie to nie jedyne konsekwencje łamania prawa, jakie wiszą nad patostreamerem. DanielMagical wraz z matką czekają na proces w sprawie publicznego pochwalania przestępstwa, do jakiego dopuścili się komentując podczas transmisji na żywo zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na początek dostali za to zakaz prowadzenia streamów.

Pisanie o karach dla patostreamerów to:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet