Który film DC jest według Was najlepszy, a który najgorszy? [WYNIKI SONDY]

Kamil Kacperski
07.09.2018 14:28
Który film DC jest według Was najlepszy, a który najgorszy? [WYNIKI SONDY] Fot. kadr z wideo

Do wyboru było prawie 30 produkcji z domu Batmana i spółki. Która z produkcji DC jest według Was najlepsza, a która zasługuje na miano najgorszej? Poznajcie odpowiedź!

Tak, pierwsze miejsce w przypadku najlepszej produkcji od DC zajął „Mroczny rycerz”. Film Christophera Nolana jest powszechnie uznawany za współczesny klasyk, obraz, który zrewolucjonizował nie tylko kino superbohaterskie, ale również odcisnął swoje piętno na nowoczesnych filmach akcji i obecnie znajduje się na wysokich pozycjach w rankingach najlepszych filmów wszech czasów. Przewidzenie tego, że znajdzie się na szczycie podium było dość proste. 

Ciekawe jest jednak to, że film zdobył „zaledwie” 36% głosów. Drugie miejsce z wynikiem aż 8% zajęła „Liga Sprawiedliwości”. Po 7% otrzymały „Wonder Woman” i „V jak Vendetta”. Następnie na liście znalazły się filmy „Constantine”, „Mroczny rycerz powstaje” i „Watchmen. Strażnicy”. Po 5% otrzymały kolejno oscarowy „Suicide Squad”, „Batman: Początek” i „Batman” z 1989 roku. Poniżej 5% zdobyły jeszcze filmy „Superman” z 1978 roku, „Batman Forever”, „Powrót Batmana”, „Kobieta-Kot” (WTF?!), „Zielona Latarnia” (WTF?! vol. 2) i „Człowiek ze stali”.

Najgorszy film DC

A teraz panie i panowie przejdźmy do ciekawszej części sondy, czyli najgorszego filmu ze stacji DC. Tutaj nie mamy tak jednoznacznego zwycięzcy i w czołówce jest zdecydowanie ciaśniej - tym razem zaczniemy od 3. miejsca. Brązowe medale w tej niechlubnej kategorii otrzymują filmy „Batman i Robin” oraz „Liga Sprawiedliwości” z wynikiem 14% - tak jest, ten drugi zdobył również srebrny medal w kategorii najlepszego filmu od Detective Comics. Życie bywa bardzo pokrętne, prawda?

Niekwestionowane miejsce numer 2 zajął „Zielona Latarnia” z Ryanem Reynoldsem w roli głównej i gościnnym występem Taiki Waititiego. Taką decyzję podjęło 15% głosujących. A co według Was zasłużyło na szczyt podium? „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Produkcja zdobyła 17% głosów, więc tak jak wspominaliśmy widzicie, że konkurencja była naprawdę spora. Mniejszym powodzeniem cieszyły się jeszcze „Suicide Squad” (8%), „Kobieta-Kot” (12%) i „Batman Forever” (7%).

DC ma w najbliższych planach wydanie 3 kolejnych filmów: „Aquamana” (premiera w grudniu 2018 roku), „Shazama” (kwiecień 2019) oraz „Wonder Woman 1984”, która pojawi się w listopadzie 2019 roku. Ciekawe na których miejscach uplasowałyby się nadchodzące produkcje o bohaterach Detective Comics.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.