Premiera horroru "Escape Room" została przesunięta z powodu tragedii w Koszalinie

Sergiusz Kurczuk
07.01.2019 11:02
Escape Room|undefined Fot. materiały promocyjne

Horror "Escape Room" opowiada o zabójczej pułapce ukrytej pod pozorem dobrej zabawy. Z powodu pożaru w escape roomie w Koszalinie, premiera filmu została przesunięta.

W piątek 4 stycznia 2019 roku w jednym z koszalińskich escape roomów doszło do tragedii. Pięć 15-latek, które obchodziły urodziny jednej z ofiar, zmarło w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Nastolatki udały się do escape roomu, gdzie wybuchł pożar, którego przyczyną była nieszczelna instalacja gazowa. Szósta ofiara - 25-letni mężczyzna, trafił do szpitala z poważnymi poparzeniami. Po tragedii minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zapowiedział kontrole polskich escape roomów.

To straszne wydarzenie spowodowało, że popularna w ciągu ostatnich kilku lat rozrywka wielu Polaków, przestała cieszyć się zaufaniem. Nazwa miejsca, w którym zwykli ludzie mogą poczuć się jak bohaterowie filmów, rozwiązujący skomplikowane zagadki na czas, jest kojarzona tak negatywnie, że horror "Escape Room" nie trafi w najbliższym czasie do polskich kin.

"Escape Room" - dystrybucja w Polsce została wstrzymana

Film w reżyserii Adama Robitela opiera się na przerażającym pomyśle. Twórcy filmu postanowili sprawdzić, co by się stało, gdyby zwyczajny escape room okazał się pułapką szaleńca, a zwykła zabawa przerodziłaby się w prawdziwy koszmar. Horror przypomina więc trochę słynną serię "Piła", w której główni bohaterowie byli umieszczani przez żadnego sprawiedliwości Jigsawa w morderczych pułapkach. W debiutującym filmie sześć ofiar zgłasza się do przybytku rozrywki, by poczuć dreszczyk emocji. Szybko jednak okazuje się, że bohaterowie tracą kontrolę nad tym, co dzieje się w tytułowym escape roomie.

W związku z koszalińską tragedią polski dystrybutor filmu postanowił przełożyć premierę "Escape roomu". Poinformowała o tym Kinga Zych - przedstawicielka United International Pictures w Polsce.

Uprzejmie informujemy, że dystrybucja filmu „Escape Room” została wstrzymana.

Wszyscy, którzy zacierali ręce na nowy horror, będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

"Escape room" - kiedy premiera?

Światowa premiera horroru z Deborah Ann Woll, Taylor Russell, Loganem Millerem, Tylerem Labinem i Adamem Robitelem w rolach głównych odbyła się 3 stycznia 2019 roku. W Polsce film miał zadebiutować w kinach 11 stycznia. Pożar escape roomu w Koszalinie sprawił, że na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy film "Escape room". Prawdopodobnie będziemy musieli poczekać kilka tygodni.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.