Nie żyje aktor znany z "Harry'ego Pottera" i "Gwiezdnych wojen". Miał 56 lat

21.03.2023 10:24
Nie żyje aktor znany z "Harry'ego Pottera" i "Gwiezdnych wojen". Miał 56 lat Fot. zdjęcie poglądowe/Ferenc Cegledi/agestock/East News

Jak podają brytyjskie media, w wieku 56 lat zmarł Paul Grant, aktor znany z ról w popularnych seriach "Harry Potter", "Labirynt" i 6. części "Gwiezdnych wojen".

Nie żyje Paul Grant, aktor znany z filmów o Harrym Potterze i Star Wars

Jak podaje serwis SkyNews, Paul Grant miał stracić przytomność przed budynkiem King's Cross w Londynie. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Grant trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano śmierć mózgu. Oficjalny zgon stwierdzono jednak dopiero 20 marca 2023 roku.

Polecamy

Jak opowiedziała w rozmowie ze SkyNews córka aktora, Sophie Jayne Grant.

Mam złamane serce. Żadna dziewczynka nie powinna zostać bez taty. Był rozpoznawalny i kochany za swoją pracę. Odszedł zbyt szybko.

Aktora pożegnała także jego partnerka, Maria Dwyer:

Paul był miłością mojego życia. Najzabawniejszy człowiek, jakiego znałam. Sprawiał, że moje życie było kompletne. Nic nie będzie już takie samo.

Polecamy

Jego pasierbica założyła zbiórkę na portalu crowdfundingowym, by zgromadzić pieniądze na godny pogrzeb dla aktora.

Paul Grant miał na swoim koncie pracę przy filmie "Labirynt", gdzie grał u boku takich sław jak Jennifer Connelly i David Bowie. Wcześniej pojawił się w "Powrocie Jedi", a na koncie miał również występy w "Willow" i "Legendzie". Potem zagrał goblina w filmie "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Był aktorem, dublerem i kaskaderem.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.