Patryk Vega zdominował polską wersję Prime Video. Oto najpopularniejsze filmy serwisu w 2022 roku

29.12.2022 15:25
Patryk Vega zdominował polską wersję Prime Video. Oto najpopularniejsze filmy serwisu w 2022 roku Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Jak wszyscy, to wszyscy - również Amazon Prime Video zaprezentował swoje wyniki najpopularniejszych filmów w Polsce w 2022 roku. Ich zestawienie jednak znacznie różni się od konkurencji.

Amazon Prime Video - 10 najpopularniejszych filmów serwisu w Polsce w 2022 roku

Największą różnicą jest chociażby to, jak dużo filmów na licencji zobaczymy na liście. Największym hitem w polskiej wersji platformy okazał się przykładowo "Pitbull” Patryka Vegi, zatytułowany tak, jak obraz z 2005 roku, który zapoczątkował nam całą serię kasowych produkcji.

Polecamy

Na drugim miejscu znajdziemy oryginalną produkcję Prime Video - tutaj mowa o superbohaterskiej opowieści "Samarytanin" z Sylvestrem Stallone w roli głównej. Ta jest luźno inspirowana komiksami pokroju "Old Man Logan", czy "Mroczny rycerz powraca", bowiem w filmie główny bohater po latach emerytury ponownie zostaje wciągnięty w bycie herosem.

Podium zdominował wspomniany Patryk Vega, gdyż stawkę zamyka jego "Miłość, seks i pandemia". Warto zaznaczyć, że film zadebiutował oryginalnie w 2021 roku, więc fakt, że jest obecny na liście najpopularniejszych produkcji 2022 roku robi całkiem spore wrażenie.

Polecamy

Dalej mamy m.in. kolejne produkcje oryginalne Amazona w postaci "Moonfall" z Halle Berry i Patrickiem Wilsonem w rolach głównych, "Wojnę o jutro" z Chrisem Prattem, a także "Wszystkie stare noże" z Chrisem Pine'em.

Serca wszystkich nerdów ucieszy natomiast fakt, że w zestawieniu znalazło się również miejsce dla absolutnego klasyka w postaci "Władcy Pierścieni: Drużyny Pierścienia", co pewnie połączone było z premierą głośnych "Pierścieni Władzy" na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena. Pełna lista prezentuje się natomiast następująco:

  1. Pitbull
  2. Samarytanin
  3. Miłość, seks & pandemia
  4. Moonfall
  5. Bez pamięci
  6. Wojna o jutro
  7. Odsiecz
  8. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
  9. Wszystkie stare noże
  10. Dog
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.