„Criminal”: zapowiedź nietypowego kryminału Netfliksa. Czym wyróżnia się serial?

18.06.2019 13:17
Foto: Netflix|undefined Fot. Netflix

Jesienią na platformie Netflix zadebiutuje serial kryminalny o intrygującej formule. O czym opowie „Criminal”, kto znalazł się w obsadzie i co wyróżnia go na tle innych produkcji?

Platforma Netflix zaserwowała właśnie zapowiedź swojego najnowszego serialu kryminalnego. „Criminal” stanowi koprodukcję czterech europejskich krajów: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Hiszpanii. W ciągu 12-odcinkowego 1. sezonu twórcy każdego z krajów otrzymają po trzy 45-minutowe epizody, by opowiedzieć swoje kryminalne historie.

„Criminal” – fabuła

Najciekawszym aspektem serialu „Criminal” jest fakt, iż akcja każdego odcinka rozgrywać się będzie wyłącznie w pokoju przesłuchań. Pomysłodawcy projektu postanowili bowiem skupić się nie na miejscu zbrodni i szukaniu poszlak, a położyć nacisk na psychologiczną potyczkę na linii policjant-przesłuchiwany. W każdym z odcinków obserwować będziemy zupełnie inną sprawę i wysłuchamy zeznań innych osób.

Foto: Netflix Fot. Foto: Netflix
Przeczytaj także

„Criminal” – twórcy

Każdy z odcinków serialu „Criminal” ma zostać napisany i wyprodukowany przez producentów jednego z czterech krajów, biorących udział w projekcie. Ich nazwiska na chwilę obecną nie są znane.

„Criminal” – obsada

W stałej obsadzie brytyjskiej odsłony serialu „Criminal” wystąpią Nicholas Pinnock, Katherine Kelly oraz Lee Ingleby. W wersji francuskiej pojawią się Margot Bancilhon, Laurent Lucas oraz Stéphane Jobert. W odcinkach niemieckich zagrają Eva Meckbach, Sylvester Groth i Florence Kasumba, zaś w hiszpańskiej odsłonie głównej obsady znaleźli się Jorge Bosch, José Ángel Egido oraz Nuria Mencía.

Ponadto, gościnnie w poszczególnych odcinkach podziwiać będziemy między innymi Clare Hope-Ashitey, Nathalie Baye, Jérémie Reniera, Ninę Hoss oraz Davida Tennanta („Jessica Jones”, „Doctor Who”, seria „Harry Potter”) i Hayley Atwell (znaną głównie jako Peggy Carter w Kinowym Uniwersum Marvela).

Foto: Netflix Fot. Foto: Netflix

„Criminal” – premiera, odcinki

Netflix zapewnia, że 1. sezon serialu „Criminal” pojawi się na platformie jesienią 2019 roku. Seria składać się będzie z 12 odcinków.

Zobacz też: 10 najlepszych seriali kryminalnych dostępnych na Netflix

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.