Powstaną 4 animowane seriale Marvela dla dorosłych. Czy jest szansa na powrót skasowanych produkcji Netfliksa?

Sergiusz Kurczuk
12.02.2019 13:19
1 (2015), Hit-Monkey Fot. kadry z komiksów Howard the Duck #1 (2015), Hit-Monkey #1 (2010) i M.O.D.O.K. Assassin Vol 1 (2015) oraz serialu Defenders

Sieć telewizyjna Hulu zapowiedziała, że wkrótce w jej ofercie pojawią się 4 animowane seriale Marvela dla dorosłych. Jest również nadzieja, że powrócą skasowane produkcje Netfliksa oparte na komiksach Domu Pomysłów.

Pod koniec roku 2019 zadebiutuje platforma streamingowa Disneya, na którą trafią wszystkie produkcje związane z Marvelem. Nie chodzi jedynie o filmy, ale przede wszystkim seriale, których z roku na rok jest coraz więcej. Z Disney+ jest jednak pewien problem - twórcy zapowiedzieli, że na serwisie znajdą się jedynie produkcje przyjazne całym rodzinom. Co z filmami i serialami dla dojrzałych widzów? Tutaj z pomocą przyszła sieć telewizyjna Hulu, która współpracuje z Marvelem od momentu premiery serialu "Runaways". Współpraca się przedłuży między innymi dzięki czterem nowym serialom animowanym dla dorosłych.

Przeczytaj także

"The Offenders" - cztery seriale animowane Marvela na Hulu

Jak donosi serwis Comicbook.com, podczas Television Critics Association 2019 przedstawiciele Disneya i Hulu poinformowali o szczegółach współpracy. Okazuje się, że za jakiś czas w ramówce stacji zobaczymy przygody mniej popularnych, ale niezwykle ciekawych bohaterów Marvela. Głównymi bohaterami produkcji będą M.O.D.O.K., Hit-Monkey, Tigra, Dazzler oraz Kaczor Howard. To jednak nie koniec niespodzianek. Ich wspólne przygody obejrzymy w produkcji zatytułowanej "The Offenders". Stacja opublikowała informację prasową dotyczącą każdej z nowych produkcji.

"Marvel’s M.O.D.O.K."

Serial skupi się na złoczyńcy z wielkim ego i jeszcze większą głową. Karykaturalny M.O.D.O.K. to supergeniusz, który planuje przejąć kontrolę nad światem, wykorzystując do tego swoją złą organizację. Tytułowy bohater będzie musiał nie tylko sprawować kontrolę nad A.I.M., ale również nad swoją zwariowaną rodziną. Scenarzystami i producentami wykonawczymi zostali Jordan Blum i Patton Oswalt. W tym ostatnim pomoże im Jeph Loeb.

"Marvel’s Hit-Monkey"

W tym serialu zobaczymy morderczego makaka japońskiego, który jest płatnym zabójcą wyszkolonym przez ducha amerykańskiego najemnika. Produkcja opowie o mrocznej i absurdalnej historii pełnej zemsty, krwi i niewybrednych dowcipów. Scenarzystami "Marvel’s Hit-Monkey" zostali Josh Gordon i Will Spec. Wraz z Jephem Loebem będą również producentami wykonawczymi serialu.

"Marvel’s Tigra & Dazzler Show"

Dwie superbohaterki, które są również przyjaciółkami będą walczyć o uznanie w świecie pełnym bardziej znanych herosów. Za scenariusz odpowiedzą Erica Rivinoja i Chelsea Handler, które wyprodukują serial wraz z Jephem Loebem.

"Marvel’s Howard The Duck"

Jeden z najbardziej absurdalnych bohaterów Marvela w końcu otrzyma własny serial. Tytułowy kaczor z innego wymiaru, uwięziony na Ziemi, będzie musiał znaleźć drogę do domu, w czym pomoże mu jego przyjaciółka Beverly. Po piętach będzie deptał im zły Dr. Bong. Za scenariusz odpowiedzą Kevin Smith i Dave Willis, którzy zostaną producentami wykonawczymi razem z Jephem Loebem.

"Marvel’s The Offenders"

M.O.D.O.K., Dazzler, Tigra, Hit-Monkey i Kaczor Howard, chcąc nie chcąc będą musieli połączyć siły, by uratować Ziemię, a nawet niektóre części wszechświata. Na razie nie wiadomo, kto odpowie za scenariusz. Jeph Loeb oczywiście zajmie się produkcją serialu.

Skasowane seriale Netfliksa - czy "Daredevil", "Iron Fist" i "Luke Cage" mają szanse na powrót?

Podczas wcześniej wspomnianego Television Critics Association 2019 Craig Erwich - starszy wice prezes odpowiedzialny za oryginalne seriale na Hulu został zapytany przez portal The Wrap o ewentualny powrót skasowanych seriali Netfliksa. Chodzi o cztery tytuły oparte na komiksach Marvela - "Daredevil", "Iron Fist", "Luke Cage" i "Defenders". W końcu tytuł  "Marvel’s The Offenders" nawiązuje do tej ostatniej produkcji. Okazuje się, że nie wszystko stracone.

Erwich przyznał, że jest otwarty na reaktywację skasowanych seriali Netfliksa. Nic jednak nie obiecał. Przyznał, że Marvel ma wiele interesujących postaci, którymi jest zainteresowana stacja Hulu. Przedstawiciel stacji zdradził, że decyzja o ewentualnym powrocie ulicznych herosów Marvela nie do końca zależy od niego. Być może chodzi o fakt, że obecnie Netflix wciąż nie skasował "Punishera" i "Jessiki Jones".

Na razie nie wiadomo, kiedy nowe animacje będą miały premierę na Disney+.

>>Zobacz też: Disney Plus - wiemy, co pojawi się na platformie w 2019 roku<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.