Powstanie serial o Falconie i Zimowym Żołnierzu

Kamil Kacperski
31.10.2018 11:14
Powstanie serial o Falconie i Zimowym Żołnierzu Fot. kadr z wideo

Produkcja będzie emitowana na platformie streamingowej Disney Play. Projekt ma już nawet scenarzystę. W rolach głównych powrócą Anthony Mackie i Sebastian Stan.

Jak informuje portal Variety, aktorzy wystąpią w mini-serialu o Falconie i Zimowym Żołnierzu. Projekt ma już nawet głównego scenarzystę, którym został Malcolm Spellman znany z pracy nad "Imperium". Produkcja jest już 3 zapowiedzianym serialem oryginalnym MCU, który pojawi się na Disney Play - we wrześniu dowiedzieliśmy się, że swoje własne programy dostaną Loki i Scarlet Witch. 

W obsadzie zobaczymy oczywiście Anthony'ego Mackiego (Falcon) i Sebastiana Stana (Zimowy Żołnierz), których znamy z występów na wielkich ekranach. Wszystkie mini-seriale Disney Play mają liczyć od 6 do 8 odcinków, nie wiemy jednak, ile będą trwały pojedyncze epizody. Obecność Falcona i Zimowego Żołnierza w nowym serialu oznacza zapewne, że żaden z panów raczej nie przejmie tarczy po Stevie Rodgersie, który najprawdopodobniej zginie w "Avengers 4". Czy sprawdzą się informacje o tym, że Kapitan Ameryka będzie w przyszłości kobietą?

Nowe seriale Disneya

Disney zapowiadał początkowo, że seriale Marvela emitowane na Netfliksie i ABC pozostaną na tych platformach. Później okazało się jednak, że jest to nie do końca prawdą, ponieważ w październiku 2018 roku Netflix postanowił anulować seriale "Luke Cage" i "Iron Fist". Obydwa programy doczekały się 2 sezonów, które skończyły się dość poważnymi cliffhangerami, co spowodowało niezadowolenie wśród fanów. Bardzo prawdopodobne jest to, że panowie doczekają się wspólnej produkcji o tytule "Heroes For Hire" - taki los spotkał ich w komiksach. Nie wiemy jednak, czy serial będzie emitowany na Netfliksie, czy na Disney Play. Oraz tego, czy w ogóle powstanie, ponieważ na razie pozostajemy w strefie domysłów.

Jeśli chodzi zaś o produkcje Disney Play wychodzące poza świat Marvel Cinematic Universe, to niedawno ogłoszono powstanie serialu "The Mandalorian", którego twórcą jest Jon Favreau, a wśród reżyserów znajdziemy m.in. Taikę Waititiego. Produkcja zostanie osadzona między VI a VII epizodem "Star Wars" i opowie o płatnym zabójcy z Mandalorianu. Disney nie zapomina również o swoim chlebie powszednim, czyli bajkach - na platformie pojawi się m.in. "Zakochany kundel" w wersji aktorskiej. Disney Play ma wystartować w 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.