Nie żyje aktor z "Na Wspólnej" i głos Kubusia Puchatka. Maciej Kujawski miał 70 lat

25.05.2023 12:43
Nie żyje aktor z "Na Wspólnej" i głos Kubusia Puchatka. Maciej Kujawski miał 70 lat Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

W wieku 70 lat zmarł Maciej Kujawski, aktor znany między innymi z „Na Wspólnej”, czy Teatru Kwadrat, a także polski głos Kubusia Puchatka. Śmierć artysty potwierdziła placówka.

Nie żyje Maciej Kujawski. Aktor miał 70 lat

Nie żyje Maciej Kujawski, aktor znany z seriali "Na Wspólnej" i "Lokatorów", a także polski głos Kubusia Puchatka. Artysta zmarł po ciężkiej chorobie.

Jak czytamy w poście zamieszczonym na facebookowym profilu Teatru Kwadrat.

Z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku.

Aktor zmarł w nocy z 24 na 25 maja 2023 roku. Miał 70 lat.

Zadebiutował w teatrze w latach 70., mając 24 lata. Występował wówczas na deskach Teatru Woli, gdzie obsadzono go w roli posłańca w "Podróży po Warszawie". Dom na długo znalazł we wspomnianym stołecznym Kwadracie w latach 80.

W późniejszym czasie zaczął pojawiać się także na srebrnym ekranie. Zagrał w „Klanie”, „Twarzach i maskach” oraz w „Lokatorach”. W ostatniej z wymienionych produkcji związał się na dłużej, a fani serialu mogą kojarzyć go jako Jurka, właściciela pubu. Grał także w „Na Wspólnej”, gdzie wcielał się w Stefana Dębka.

Kujawski spełniał się także jako aktor dubbingowy, a zdecydowanie jego najbardziej rozpoznawalną rolą był Kubuś Puchatek.

Redakcja Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.