2. sezon „Westworld” zaprezentuje nowe światy?

Natalia Hluzow
05.10.2017 17:28
2. sezon „Westworld” zaprezentuje nowe światy? Fot. kadr z wideo

„Westworld” to jeden z największych serialowych hitów HBO. Drugi sezon serialu ma pojawić się na wiosnę 2018 roku i z Dzikiego Zachodu przenieść nas do nowych lokacji.

Decyzję o tym, że powstanie 2. sezon serialu o meandrach sztucznej inteligencji, HBO podjęło jeszcze w trakcie trwania pierwszej serii „Westworld”. Nic w tym dziwnego. Intrygująca tematyka, doskonałe kreacje Anthony’ego Hopkinsa, Eda Harrisa czy Evan Rachel Wood oraz deszcz nagród, jaki spadł na produkcję, pozwalają wierzyć, że jej kontynuacja odniesie równie spektakularny sukces. 

west world2 Fot. foto: kadr z wideo

Sceną wydarzeń w pierwszym sezonie serialu był naśladujący Dziki Zachód park (niecodziennej) rozrywki. Zwiastun sezonu drugiego, który zaprezentowano podczas lipcowego Comic-Conu w San Diego, sugerował, że i tym razem akcja będzie toczyła się wśród prerii i saloonów. 

Podczas jednego z ostatnich wywiadów, twórcy serialu – Jonathan Nolan i Lisa Joy – zasugerowali jednak, że wraz z bohaterami „Westworld” odwiedzimy także inne światy znane z filmu „Świat Dzikiego Zachodu”, na którym serial jest wzorowany. Na pytanie, dlaczego w pierwszym sezonie nie pojawiły się Starożytny Rzym czy Średniowiecze, Nolan odpowiedział, że musieli zostawić sobie coś na sezon drugi.

Czy był to jedynie żart ze strony twórcy, czy autentyczna zapowiedź tego, co zobaczymy w 2. sezonie hitu HBO? Tego dowiemy się najpóźniej w kwietniu 2018 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.