Andrzej Chyra w oscarowym hicie. Pełny zwiastun polskiego kandydata do oscarowej nominacji

05.09.2020 15:42
Andrzej Chyra w oscarowym hicie. Pełny zwiastun polskiego kandydata do oscarowej nominacji Fot. . Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Wielkimi krokami zbliża się światowa premiera filmu „Śniegu już nigdy nie będzie” – polskiego kandydata do oscarowej nominacji. Z okazji premiery podczas trwającego właśnie festiwalu filmowego w Weneji właśnie pojawił się pełnoprawny zwiastun widowiska.

Decyzją specjalnej komisji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, pod przewodnictwem Jana A.P Kaczmarka film „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej oraz Michała Englerta, został wybranym polskim reprezentantem do oscarowej nominacji. 

Film dostał się do prestiżowego programu trwającego właśnie festiwalu filmowego w Wenecji i z okazji jego światowej premiery, światło dzienne ujrzał nowy, pełnoprawny zwiastun. Co mówi nam o filmie?

Przeczytaj także

„Śniegu już nigdy nie będzie” – zwiastun

Materiał pojawił się na stronie The Match Factory, zagranicznego dystrybutora polskiego filmu. 2-minutowy zwiastun prezentuje się następująco:

„Śniegu już nigdy nie będzie” – obsada i ekipa

Za sterami dramatu stoją Małgorzata Szumowska i Michał Englert. To kolejna współpraca tego artystycznego duetu, pracującego razem od lat, ale pierwszy film, w którym Englert zajmuje także stanowisko reżyserskie, a nie tylko, jak dotychczas, operatora. 

Na ekranie zobaczymy zaś plejadę polskich gwiazd: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura Andrzej Chyra, Lukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

W roli głównej zobaczymy natomiast ukraińskiego aktor: Aleca Utgoffa.

Przeczytaj także

„Śniegu już nigdy nie będzie” – kiedy w kinach?

Film właśnie zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym W Wenecji. Stamtąd trafi najpewniej na inne zagraniczne oraz polskie festiwale filmowe, a dopiero później do regularnej kinowej dystrybucji. Biorąc pod uwagę, że film ma szansę na nominację do Oscara, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na ekrany polskich kin trafi dopiero na początku przyszłego roku, biżej daty samej gali. W przyszłym roku gala rozdania Oscarów ma odbyć się w nietypowym, późniejszym terminie – 25 kwietnia.

Czytaj także: "The Batman", "Szybcy i wściekli 9" i nowi "Pogromcy duchów" - lista wszystkich filmów, które trafią do kin w 2021 roku.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.