Andy Serkis i Guy Pearce na pierwszych zdjęciach z nowej "Opowieści wigilijnej"

23.10.2019 10:23
Foto: Willy Sanjuan/Invision/AP/East News |undefined Fot. Willy Sanjuan/Invision/AP/East News

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z nowej adaptacji "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Kiedy odbędzie się premiera miniserialu?

"Opowieść wigilijna" to doskonale wszystkim znane dzieło Charlesa Dickensa, powstałe w 1843 roku. Od tamtej pory wielu twórców próbowało swoich sił w przeniesieniu tej ikonicznej historii na ekran, zarówno wielki jak i mały. Tym razem, by powołać do życia Ebenezera Scrooge'a, siły połączyły stacje BBC i FX, czego efektem jest miniserial, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Tymczasem, magazyn Entertainment Weekly podzielił się ze światem pierwszymi zdjęciami promocyjnymi.

"Opowieść wigilijna" - Andy Serkis i Guy Pearce na pierwszych zdjęciach

"Opowieść wigilijna" przedstawia historię Scrooge'a - skąpca o sercu z kamienia, którego w przededniu Bożego Narodzenia nawiedzają trzy duchy. Przedstawiciele przeszłych, teraźniejszych oraz przyszłych Świąt zabierają bohatera w podróż pełną wewnętrznych przemyśleń i refleksji. W rolach głównych miniserialu BBC i FX wystąpią Guy Pearce i Andy Serkis. Pierwszy z nich wcieli się w Ebenezera Scrooge'a, ukazując wersję bohatera, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Serkis wystąpi z kolei w roli Ducha Świąt Minionych.

Sam Andy Serkis udzielił niedawno wywiadu, w którym odpowiedział na nurtujące wielu pytanie - czy świat potrzebuje kolejnej adaptacji "Opowieści wigilijnej"? Aktor przyznał, że choć sam jest fanem wersji z 1951 roku, gdzie w głównej roli wystąpił Alastair Sim, to produkcja z jego udziałem ma być powiewem świeżości i nieco innym podejściem do tematu. Podstawowe różnice dotyczyć mają samej postaci Scrooge'a.

Przeczytaj także

W nadchodzącym miniserialu mamy znacznie bardziej zagłębić się w jego przeszłość, by zrozumieć jak stał się tak okrutnym i zimnym człowiekiem. Co więcej, Ebenezer przedstawiany był zawsze jako odstręczający gbur. Wersja Guya Pearce'a ma przedstawiać człowieka o potwornym wnętrzu, jednak przyjemnej aparycji. Poza tym, najnowsza wersja ma być wierna pierwowzorowi.

Przeczytaj także

"Opowieść wigilijna" - obsada

U boku Guya Pearce'a i Andy'ego Serkisa wystąpią między innymi Jason Flemyng jako Duch Świąt Przyszłych, Charlotte Riley jako Lottie - siostra Scrooge'a, Joe Alwy jako Bob Cratchit – pracownik Scrooge'a i ojciec niepełnosprawnego Tima oraz Stephen Graham jako Jacob Marley - zmarły wspólnik Scrooge'a.

Przeczytaj także

"Opowieść wigilijna" - kiedy premiera?

"Opowieść wigilijna" składać się będzie z trzech odcinków i zadebiutuje w grudniu tego roku. Dokładna data premiery nie jest na obecną chwilę znana. Twórcą miniserialu jest Steven Knight, który dał światu między innymi "Peaky Blinders" i "Tabu". Początkowo w rolę głównego bohatera wcielić miał się Tom Hardy. Ostatecznie został jednak wyłącznie producentem.

Zobacz też: 10 świątecznych horrorów dla niegrzecznych dzieci

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.